شبکه ۲۰ کیلوولت برق روستای طرود شاهرود بهینه سازی شد

شاهرود – ایرنا - مدیر توزیع برق شهرستان شاهرود گفت: با اجرای طرح "رزمایش خدمت متعالی" ، شبکه و تاسیسات توزیع برق مسیر روستای طرود اصلاح و بهینه سازی شد.

جمال فرخ زاده عصر چهارشنبه با اشاره به اینکه برخورد صاعقه در چند روز گذشته به این شبکه خسارت زیادی زد ، افزود: در این حادثه خط فشار متوسط هوایی طرود و   تعدادی مقره کششی این خط معیوب شده بود که با اجرای این طرح جهادی و ضربتی، اشکالات برطرف شد.

وی با بیان اینکه این رزمایش عملیاتی با بسیج نیروی انسانی و تجمیع امکانات و تجهیزات انجام شد، تصریح کرد:۵۰ تن از نیروهای زبده  در قالب هشت گروه فنی ، با بهره گیری از ۱۹ دستگاه خودروی عملیاتی  سنگین، برنامه طراحی شده برای ترمیم شبکه را به نحو شایسته‌ای انجام دادند.

فرخ زاده ادامه داد:عملیات تعمیر، سرویس و آچارکشی ۲۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط و تجهیزات منصوبه مسیر فرعی پیرمردان تا روستای طرود" انجام گردیده و ۱۵۰ جفت مقره بشقابی هم تعویض شد.

مدیر توزیع برق شهرستان شاهرود با بیان این که این عملیات در پنج ساعت انجام شد، ابراز داشت: چنانچه این امر قرار باشد به صورت عادی انجام شود، بیش از هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

به گفته وی بهبود بهره وری و رضایتمندی مشترکان با کمترین حجم خاموشی، از ویژگی های بارز برگزاری چنین برنامه‌های تجمیعی محسوب می شود.

صاعقه روز یکشنبه گذشته به تاسیسات خط ۲۰ کیلووات و شبکه توزیع روستای طرود که به طول ۱۸ کیلومتر است، آسیب زد . 

مدیر توزیع برق شاهرود به خاطر ضرورت کار،  روز دوشنبه به همراه چند تن از کارشناسان در این روستا مستقر شده بود تا خطوط را عیب یابی کرده و از قطع مکرر برق جلوگیری کند.

اصابت رعد و برق به شبکه توزیع روستای طرود موجب شد برق این روستا به مدت ۲روز ناپایدار شود.

به گفته اهالی طرود با قطع برق، پمپ چاه آب آشامیدنی نیز از کار افتاده بود و مردم این روستا با کم آبی هم مواجه بودند.

 روستای طرود با جمعیتی نزدیک به سه هزار نفر در حاشیه کویر مرکزی ایران و در فاصله ۱۳۰ کیلومتری شاهرود قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =