رییس‌کل دادگستری: مشاوران املاک قیمت واقعی زمین هر منطقه یزد را مشخص کنند

یزد- ایرنا- رییس‌کل دادگستری یزد با اشاره به اینکه ساماندهی و نظارت بر دلالان زمین و مسکن جدی پیگیری می‌شود گفت: مشاوران املاک حداکثر قیمت زمین در هر منطقه از یزد را اعلام کنند.

غلامعلی دهشیری افزود: در گام اول طرح مقابله با دلالان املاک  از ۳۰۰ بنگاه بازرسی انجام شد و تا امروز ۱۷۰ بنگاه غیرمجاز، متخلف و فاقد پروانه پلمب و با هشت سایت، پیج و کانال متخلف برخورد شد.
به گزارش چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری، وی با قدردانی از همه نهادهایی که در گام اول این طرح همکاری کردند اظهار کرد: مردم تشنه این کار بودند و در طول اجرای این طرح شاهد استقبال خوب مردم بودیم.
این مسوول با اشاره به اینکه استان یزد پایه گذار این حرکت در کشور بود خاطر نشان کرد: ما در دستگاه قضایی دست بردار نیستیم و این موضوع را رها نمی‌کنیم و نظارت‌ها را ادامه خواهیم داد.
در این نشست در خصوص نحوه اجرای گام دوم این طرح بحث و تبادل نظر شد و همه جوانب این کار بررسی شد و مقرر گردید سامانه جامع ثبت اطلاعات املاک طی ۱۰ روز آینده رونمایی شود.

همچنین اتحادیه مشاوران املاک استان به همراه نهادها و سازمان‌های مرتبط، حداکثر قیمت در هر منطقه از یزد را اعلام و لیست بنگاه‌های مجاز را برای درج در سامانه ثبت اطلاعات املاک ظرف یک هفته آینده اعلام کند.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =