تمدید محدودیت‌هایی کرونایی در لرستان تا ۲۰ مرداد

خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: با توجه به اینکه تمامی شهرهای استان در وضعیت قرمز و زرد شیوع کرونا قرار دارند تمامی محدودیت‌های ستاد مقابله با کرونا در استان تا ۲۰ مرداد تمدید می‌شود.

سیدموسی خادمی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر وضعیت شیوع ویروس کرونا در رومشکان؛ چگنی و سپیددشت زرد و در مابقی شهرها قرمز است بنابراین محدودیت هایی مقابله با کرونا کماکان در استان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: بنابراین تصمیم تا تاریخ اعلام شده هرگونه چاپ و نشر آگهی ترحیم ممنوع است و ارشاد اسلامی و اصناف نسبت به پلمپ واحدهای متخلف اقدام می کنند.

وی با تاکید بر اقدام شهردای ها نسبت به جمع آوری بنرهای ترحیم در سطح شهر  اظهار داشت: برگزاری مراسم عروسی و ترحیم ممنوع و جرم مشهود است و با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: دهیاران و بخشداران نسبت به جلوگیری از برگزاری مراسم عروسی و ترحیم اقدام و در صورت بروز تخلف گزارش دهند و سالن های آرایش و زیبایی در مدت اعلام شده تعطیل خواهند بود.

استاندار لرستان امر به معروف و نهی از منکر در زمینه استفاده از ماسک و عدم برگزاری مراسم  را یک اقدام مطلوب دانست و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص عدم برگزاری مراسم ترحیم به مداحان اطلاع رسانی  و سازمان صنعت معدن و تجارت موضوع تهیه و توزیع ماسک را در سطح استان اجرایی کند.

خادمی با تاکید بر اینکه تهیه و توزیع ماسک ارزان قیمت در ترمینال های مسافربری ادامه داد: ناوگان حمل و نقل عمومی نیز نسبت به کاهش ظرفیت مسافران برای رعایت فاصله اجتماعی اقدام کنند.

وی افزود: تعزیرات حکومتی نسبت بازرسی و تعطیلی اماکن پر تجمع؛ شهرداری ها  با کمک ادارت آبفا نسبت به ضد عفونی و گندزدایی اماکن عمومی اقدام کنند و کمک های مومنانه به اقشار کم درآمد جامعه و آسیب دیده از کرونا ادامه  داشته باشد.

وی با تاکید بر ضوروت برخورد مدیران با تخلفات کرونایی اظهار داشت: تمامی جلسات، طبق مصوبه ستاد  مقابله با کرونا تعطیل و صرفا از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شوند و با توجه به اینکه مراکز درمانی استان به لحاظ امکانات و تخت مراقبت های ویژه با محدودیت مواجه هستند، رعایت دستورالعمل های بهداشتی ضرورت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =