ایجاد منطقه صنعتی مشترک به توسعه روابط ایران و افغانستان کمک می‌کند

مشهد- ایرنا- سفیر ایران در افغانستان گفت: ایجاد منطقه صنعتی مشترک بین دو کشور از اقداماتی است که می‌تواند در جهت گسترش روابط دو کشور مفید واقع شود.

بهادر امینیان روز چهارشنبه در دیدار با استاندار خراسان رضوی افزود: در حوزه‌های مختلف از جمله تزانزیت، راه و معادن می‌توانیم روابط با کشور افغانستان را گسترش داده و مناسبات را ارتقاء بخشیم.

وی ادامه داد: در ماه‌های آینده نمایشگاه‌هایی در هرات و کابل برگزار خواهد شد که در این راستا خراسان رضوی می‌تواند در این رویدادها حضور داشته باشد.

استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: در حد بضاعت خراسان رضوی برای تقویت روابط با کشور افغانستان آمادگی داریم.

علیرضا رزم‌حسینی مرز دوغارون را یکی از مرزهای راهبردی کشور با افغانستان دانست و افزود: قبلا هم در خصوص توسعه صادرات به افغانستان و حمایت از سرمایه‌گذاری در استان در این زمینه آمادگی خود را اعلام کرده‌ایم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: اطلاعات ما در حوزه استان مجاور در هرات در ابعاد مختلف اجتماعی فرهنگی کم است لذا کنسولگری در صورت امکان اطلاعات این چنینی را در اختیار استان قرار بدهد.

حسن جعفری با اشاره به ظرفیت‌های مرز دوغارون افزود: مرز دوغارون باید برای ایجاد نظم و مدیریت بهتر ورود و خروج ساماندهی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی هم در ادامه این جلسه گفت: همان طور که قبلا اعلام کرده‌ایم برای تاسیس منطقه صنعتی مشترک با افغانستان آمادگی لازم در خراسان رضوی وجود دارد.

علی رسولیان گفت: در نقاط مشخص شده، فضایی را برای مخازن نفتی ایجاد کرده‌ایم و آمادگی داریم نفت را به آن طرف مرز در کشور افغانستان ارسال کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =