۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۵
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83889995
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار یزد: رفع موانع تولید در شهرستان‌ها در اولویت است

یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: رفع موانع تولید در مناطق محروم و شهرستان‌ها جزو اولویتهای استان است.

به گزارش ایرنا، محمدعلی طالبی روز چهارشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به اینکه تاکنون در این بخش اقدام‌هایی صورت گرفته افزود: برنامه‌ریزی و جلب همکاری برای تولید و اشتغال باید محور قرار گیرد.

وی در ادامه به اهمیت سرمایه‌گذاری در خاتم و رفع موانع تولید اشاره کرد و یادآور شد: در این خصوص مکاتباتی با وزارت نیرو صورت گرفته تا مشکلات مربوط به تامین برق شهرک صنعتی غیردولتی آن حل شود.

استاندار یزد خاطر نشان کرد: حضور سرمایه‌گذاران برای ایجاد واحدهای تولیدی و کمک به اشتغال موضوع مهمی است که باید مدنظر تمامی مسوولان قرار گیرد و زمینه  برای مشارکت بخش خصوص فراهم شود.

طالبی از دستگاه‌های خدمات رسان خواست تا همکاری لازم با سرمایه گذار برای ایجاد زیرساخت‌های مناسب صورت گیرد که ایجاد تولید و اشتغال باید محور تمامی فعالیت‌ها در مناطق قرار گیرد.

همچنین دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید یزد با اشاره به درخواست بخش خصوصی برای احداث شهرک غیردولتی در خاتم گفت: درخواست در خصوص سه هزار هکتار از اراضی این شهرستان برای ایجاد شهرک صنعتی غیردولتی است.
محمدرضا علمدار یزدی افزود: مصوب شد دستگاه‌های خدمات رسان در اسرع وقت نسبت به تامین زیر ساخت‌ها اقدام کنند و  در فاز اول و برای شروع کار، واحد صنعتی تولید سیگارت فیلتر دار، انواع تنباکوی معطر و فیلتر چوب سیگار در این پهنه صنعتی احداث شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در فازهای بعدی نیز واحد صنعتی تولید کاشی در چهار خط و فولاد توسط این سرمایه گذار احداث خواهد شد و نقش مهمی در تولید و اشتغال دارد.

بررسی موانع و مشکلات احداث شهرک صنعتی غیردولتی در خاتم موضوع اصلی نشست کارگروه تهسیل و رفع موانع تولید استان بود.

یزد با سه هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی چهارمین استان صنعتی کشور محسوب می شود که  ۸۷ درصد از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری آن در ۲۱ شهر و بقیه در مناطق روستایی زندگی می کنند.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =