توقیف دام قاچاق و امدادرسانی به مصدوم در آستارا

آستارا - ایرنا - نیروی انتظامی آستارا ۱۱۸ راس دام قاچاق و فاقد مجوز حمل را توقیف کرد و امدادگران جمعیت هلال‌احمر این شهرستان، به کمک یک کودک حادثه‌دیده شتافتند.

فرمانده نیروی انتظامی آستارا روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: دام های فاقد مجوز حمل، امروز در ایستگاه بازرسی قلعه محور اردبیل-آستارا از یک دستگاه کامیون کشف شدند و خودرو توقیف و متهم ۳۶ ساله آن به مراجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ محمد نمازی اظهار کرد: گوسفندان کشف شده که پنج میلیارد ریال ارزش داشتند، به شبکه دامپزشکی آستارا تحویل داده شدند و ورود دام از استان های همجوار به گیلان، برای پیشگیری از شیوع احتمالی بیماری های مشترک انسان و دام ممنوع است.

 رئیس جمعیت هلال احمر آستارا هم بیان کرد: امروز یک کودک هفت ساله بر اثر سقوط از ارتفاعات روستای مشند در بخش مرکزی این شهرستان مصدوم شده بود و ۲ امدادگر پایگاه محور آستارا-اردبیل بعد از ارائه کمک های اولیه در محل حادثه، مصدوم را به بیمارستان شهید بهشتی آستارا منتقل کردند و وضعیت عمومی او مطلوب است.

  حسین خورشیدی به گردشگران و شهروندان توصیه کرد، در حوادث مختلف با شماره تلفن ۱۱۲ ندای امداد آستارا تماس گرفته و از خدمات امداد و نجات بهره مند شوند. 

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و محور آستارا - اردبیل از مسیرهای پر تردد شمال کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =