۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۸
کد خبرنگار: 1250
کد خبر: 83889972
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکلات ۳ روستای بخش رودهن و مرکزی دماوند بررسی شد

تهران – ایرنا - مشکلات ۳ روستای بخش رودهن همچون چشمه‌ها، عباس‌آباد و چناران و محله مبارک آباد و روستای زره در از توابع بخش مرکزی شهرستان دماوند با حضور مسئولان شهرستان بررسی شد.

به گزارش ایرنا، جمعی از مسئولان شهرستان دماوند روز چهارشنبه به منظور رسیدگی به مشکلات و درخواست‌های اهالی درخواست‌های اهالی سه روستای چشمه‌ها، عباس‌آباد و چناران و محله مبارک آباد از توابع بخش رودهن و همچنین روستای زره‌در از توابع بخش مرکزی دماوند با حضور در محل این روستاها با اهالی دیدار و گفتگو کردند.

از جمله مشکلات مطرح شده در این دیدارها می‌توان به موضوعات مربوط به بازنگری طرح هادی، عدم آنتن دهی خطوط تلفن همراه و اینترنت، مشکلات مربوط به آب شرب، بهسازی معابر و موضوع مربوط به واگذاری اراضی جوانان اشاره کرد.

همچنین مشکلات مربوط به افت فشار آب، رانش کوه، زیرسازی و روکش آسفالت، مشکلات مربوط به فاضلاب مسکن مهر مهرآباد، روشنایی معابر و مسیر دسترسی به روستاها نیز از دیگر مشکلات و موضوعات مطرح شده در این دیدارها بود.

توسعه روستاها باید در اولویت قرار گیرد

مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند در حاشیه این بازدید به ایرنا اظهار داشت: روستاها باید در اولویت توسعه قرار گیرند و توسعه متوازن در شهرستان دماوند رخ دهد.

وی ادامه داد: متاسفانه این نگاه در گذشته وجود نداشته، اما از ابتدای دولت تدبیر و امید، نگاه ویژه‌ای در این خصوص صورت گرفت و امیدواریم که با کمک شوراها و دهیاری‌ها این محرومیت‌ها را به حداقل برسانیم.

فرماندار دماوند با اشاره به اینکه مدیران شهرستان دماوند آمادگی لازم را در این خصوص دارند، خاطرنشان کرد: مردم نیز باید در کنار مدیران اجرایی باشند تا شاهد توسعه روستاها باشیم.

این مقام مسئول بحث راه را به عنوان یکی از اساسی‌ترین موضوعات دانست که باید مشارکتی در این خصوص توسط راهداری و بخشداری صورت گرفته و پیگیری‌های لازم انجام شود.

لازم به ذکر است، روستای چشمه‌ها با ۱۲۰نفر جمعیت، عباس‌آباد با یکصد نفر جمعیت، چناران با ۴۳۰نفر جمعیت از روستاهای بخش رودهن و روستای زره در با ۱۳۴ نفر جمعیت از روستاهای بخش مرکزی شهرستان دماوند است که در ۴۵ کیلومتری پایتخت واقع شده است.

شهرستان دماوند دارای پنج شهر دماوند، رودهن، آبعلی، کیلان و آبسرد و دو بخش مرکزی و رودهن است. این شهرستان ۱۱ روستا در بخش رودهن و ۴۵ روستا در بخش مرکزی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =