سرپرست وزارت صنعت: سایه کالای خارجی از سر تولیدات داخلی برداشته شود

ساری – ایرنا – سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت با اعلام اینکه وزارت متبوعش مسیر را هموار می‌کند تا تولید کننده بتواند در فضایی مناسب محصولات مورد نیاز جامعه را تولید کند ، گفت : درشرایط تحریم، سایه کالای خارجی باید از سر تولیدات داخلی برداشته شود و از این طریق می توانیم میزان تولید را در کشور افزایش دهیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حسین مدرس خیابانی عصر امروز چهارشنبه در حاشیه مراسم افتتاح خط تولید جدید فرش ساوین در گفت و گو با خبرنگاران در قائمشهر با تاکید بر این که برای کشور اصل تولید و اجرای طرح های توسعه مهم است ، افزود: امروز آمدیم تا خبر خوش را به همه مردم  مخابره کنیم که کشور دست از تولید بر نداشته است و استان مازندران هم سهم خوبی در جهش تولید دارد.

وی با اعلام این که واحدهای صنعتی مازندران در حال فعالیت هستند و در همه واحدهای صنعتی طرح توسعه راه افتاده است ، گفت : طرح توسعه همین واحد تولیدی فرش ساوین قائمشهر یک سوم گسترش یافت ؛ یعنی ۳۳ درصد با یک سرمایه گذاری تقریبا ۴۰ میلیارد تومانی توانست برای ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد کند. همچنین این واحد علاوه بر کمک به اقتصاد ، در زمینه صادرات هم فعالیت می کند.

سرپرست وزارت صنعت خواستار واردات ماشین جدید برای کارخانه ساوین شد و افزود : امیدواریم با ورود ماشین آلات جدید کیفیت و ظرفیت تولید را در منطقه افزایش دهد.

وی گفت : هرگاه واحد تولیدی در منطقه شکل می گیرد و توسعه پیدا می کند، تمام فرهنگ منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد. معضلات اجتماعی همانند بیکاری، بزهکاری و غیره با رونق واحدهای تولیدی ازبین می رود و امروز اگر می خواهیم بسیاری از مباحث اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را در جامعه از بین ببریم ، لازمه آن توجه به تولید و سرمایه‌گذاری در آن است.

مدرس خیابانی با ابراز امیدواری در این باره که وزارت صنعت بتواند با تخصیص ارز ماشین الات مورد نیاز صنایع کشور را وارد کند ، افزود : وزارت صنعت مسیر را هموار می کند تا تولید کننده بتواند در فضایی مناسب محصولات مورد نیاز جامعه را تولید کند.

برای طرح توسعه فرش ساوین که با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و استاندار مازندران و جمعی از مسئولان در قائمشهر افتتاح شد ، بیش از ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار از محل تسهیلات بانکی بانک تخصصی صنعت و معدن استان مازندران هزینه شد. با اجرای این طرح ظرفیت تولیدی این شرکت به ۱۵ هزار و ۴۰۰ تن در سال می رسد.
همچنین با بهره برداری از طرح توسعه فروش ساوین برای حدود ۴۰۰ نفر از بیکاران استان مازندران ایجاد اشتغال شد و تعداد کارگران این واحد به حدود ۵۰۰ نفر خواهد رسید.
وزیر صنعت عصر امروز سفرش را به مازندران آغاز کرد. وی قرار است علاوه بر خط تولید جدید فرش ساوین ، کارخانه تولید انواع شیرخشک و پودر کنسانتره پروتئینی آب پنیر در آمل را هم عصر امروز افتتاح کند.

همچنین فردا پنجشنبه نهم مرداد ماه نیز صنایع سولوزی آرین شیمی با اعتبار حدود ۷۰۰ میلیارد تومان به صورت ویدئو کنفرانسی با دستور رییس جمهوری در بندرامیرآباد در شرق استان به بهره برداری می رسد که وزیر صنعت هم در منطقه حضور خواهد داشت.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =