اعزام مبلغان دینی به مدارس کهگیلویه و بویراحمد هدفمندتر شود

یاسوج- ایرنا- معاون امور استان های ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش کشور گفت: اعزام مبلغان دینی به مدارس کهگیلویه و بویراحمد برای تعلیم و تربیت اسلامی دانش آموزان و کاهش انواع آسیب های اجتماعی بین آنان باید هدفمندتر و منسجم تر شده و به دور از هرگونه موازی کاری و پراکنده کاری باشد. 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین درودی روز چهارشنبه در نشست کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: مبلغان دینی اعزامی به مدارس این استان افرادی توانمند، مجرب و با معلومات بالا باشند. 

وی افزود: تعیین اولویت های کاری و شرح وظایف برای نهادهای فرهنگی و تبلیغی کهگیلویه و بویراحمد از جمله سازمان تبلیغات اسلامی،  اداره کل اوقاف و امور خیریه و حوزه علمیه در زمینه اعزام مبلغان دینی به مدارس این استان ضروری است. 

معاون امور استان های ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش کشور بیان کرد: دستگاه های اجرایی و نهادهای فرهنگی و تبلیغی کهگیلویه و بویراحمد مکلف به همکاری لازم با اداره کل آموزش و پرورش این استان برای تعلیم و تربیت اسلامی دانش آموزان استان و کاهش آسیب های اجتماعی بین آنان هستند. 

حجت الاسلام درودی عنوان کرد: هزینه رفت و آمد مبلغان دینی اعزامی به مدارس کهگیلویه و بویراحمد برای تعلیم و تربیت اسلامی دانش  آموزان این استان و کاهش آسیب های اجتماعی بین آنان از محل های مختلف تأمین و پرداخت شود.     

وی ابراز داشت: این محل ها می تواند شامل نیکوکاران، شرکت های خصوصی و غیردولتی، استانداری، اداره کل آموزش و پرورش یا اداره کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد باشد. 

معاون امور استان های ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش کشور گفت: سه رکن مهم برای کمک به تعلیم و تربیت اسلامی هر چه بهتر دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد و کاهش آسیب های اجتماعی بین آنان شامل هدف، محتوا و روش بیان مطالب است. 

حجت الاسلام درودی اظهار داشت: لازم است که مبلغان دینی اعزامی به مدارس کهگیلویه و بویراحمد برای تعلیم و تربیت اسلامی دانش آموزان و کاهش آسیب های اجتماعی بین آنان همواره این سه رکن را مدنظر قرار دهند. 

وی افزود: اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی لازم در مورد اهمیت، جایگاه و نقش ارزنده کمیته همکاری های حوزه علمیه و  آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در زمینه تعلیم و تربیت اسلامی دانش آموزان این استان و کاهش آسیب های اجتماعی بین آنان در  استان انجام شود. 

معاون امور استان های ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش کشور بیان کرد: ضرورت و دلایل حضور مبلغان دینی در مدارس  کهگیلویه و بویراحمد برای تعلیم و تربیت اسلامی دانش آموزان این استان و کاهش آسیب های اجتماعی بین آنان بیش از پیش برای خانواده ها تبیین و تشریح شود. 

حجت الاسلام درودی عنوان کرد: مبلغان دینی اعزامی به مدارس کهگیلویه و بویراحمد برای تعلیم و تربیت اسلامی دانش آموزان این استان و کاهش آسیب های اجتماعی بین آنان نشست های همفکری مستمر با نماینده ولی فقیه در استان داشته باشند تا مسائل و مشکلات آنان  بهتر پیگیری و برطرف شود. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج نیز گفت: پوشش دانش آموزان تمامی مقاطع تحصیلی این استان برای تعلیم و تربیت اسلامی و کاهش آسیب های اجتماعی بین آنان ضروری بوده و باید اولویت نیز با مدارس مناطق محروم و دورافتاده استان باشد. 

حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی اظهار داشت: مبلغان دینی اعزامی به مدارس کهگیلویه و بویراحمد برای تعلیم و تربیت اسلامی دانش آموزان این استان و کاهش آسیب های اجتماعی بین آنان باید به سوی مناطقی هدایت شوند که دارای بیشترین آسیب ها  هستند. 

وی افزود: دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد آینده سازان و سرمایه های مهم این استان بوده و باید تلاش و همت بیشتری در زمینه تعلیم و تربیت اسلامی آنان انجام شود. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: چنانچه تربیت دینی و رشد معنوی بین نوجوانان و جوانان این استان به نحو مطلوب شکل نگیرد عواقب نامطلوبی به دنبال داشته و می تواند خطرآفرین باشد. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: تشکیل کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش کشور و این استان با توجه به گسترش روزافزون هجمه های دشمنان علیه ارزش های دینی، معنویت و اخلاق ملت ایران ضروری بوده و تاکنون نیز آثار مثبتی داشته است. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش لازم است که برای تربیت نسل مؤمن، متعهد، خلاق و کارآمد اقدام های فرهنگی، پرورشی و تربیتی بیشتری در کشور و این استان انجام شود. 

هادی زارع پور اظهار داشت: این اقدام ها باید منجر به تغییر رفتار در دانش آموزان تمامی رده های سنی کشور و کهگیلویه و بویراحمد شود. 

وی افزود: یکی از رویکردهای اصلی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش حرکت به سمت تعلیم و تربیت اسلامی و چندوجهی دانش آموزان کشور و کهگیلویه و بویراحمد است. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تشکیل کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش کشور و این استان اقدامی مهم برای استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت نهادهای فرهنگی و تبلیغی به منظور تعلیم و تربیت اسلامی دانش آموزان و کاهش آسیب های اجتماعی بین آنان است. 

زارع پور عنوان کرد: برش استانی مسائل فرهنگی، پرورشی و تربیتی دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در قالب پنج برنامه و ۲۰ فعالیت زیرمجموعه از سوی برخی از کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش این استان تهیه شده و به زودی نیز برای تأیید نهایی به ستاد همکاری  های حوزه علمیه و آموزش و پرورش کشور ارسال می شود. 

وی ابراز داشت: کتاب «مدیر موفق و تربیت اثربخش» در هشت بخش از سوی کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تهیه و چاپ شده و ویژه مدیران مدارس مقطع متوسطه اول است. 

زارع پور گفت: این کتاب یک چارچوب مهم برای مدیران مدارس دوره متوسطه اول برای تعلیم و تربیت اسلامی هر چه بهتر دانش آموزان است. 

وی اظهار داشت: هم اینک کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش در ۱۳ شهرستان و منطقه آموزشی کهگیلویه و بویراحمد فعال بوده و تعداد اعضای آنها نیز ۱۴۸ نفر است. 

زارع پور افزود: هیأت اندیشه ورز به عنوان زیرمجموعه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد به زودی در  این استان تشکیل می شود. 

وی بیان کرد: اعضای این هیأت شامل استادان و صاحبنظران حوزه های علمیه، دانشگاه ها و آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد است. 

زارع پور عنوان کرد: برخی از اهداف تشکیل این هیأت شامل ارائه پیشنهادها و نظرات کاربردی در زمینه مسائل فرهنگی، پرورشی و تربیتی   برای دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد و تصمیم سازی بهتر برای ۱۳ کمیته شهرستانی و منطقه ای همکاری های حوزه علمیه و آموزش و  پرورش استان است. 

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی در حکمی با امضای وزیر آموزش و پرورش و رییس حوزه های علمیه کشور به  عنوان رییس کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد انتخاب و معرفی شد. 

این مسؤولیت در گذشته بر عهده آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد بوده است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =