نوبخت: تقویت مالی پروژه‌های مصوب سفر رییس جمهوری به فارس بررسی می‌شود

شیراز-ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: تاکنون بیش از سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به مصوبات سفر رییس جمهوری به استان فارس اختصاص داده شده و با توجه به اینکه ابعاد و حجم برخی از پروژه‌ها افزایش یافته، نیازمند تقویت مالی هستند که در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد شد.

محمدباقر نوبخت، چهارشنبه در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی شهید آیت‌الله دستغیب شیراز در جمع خبرنگاران افزود: این سفر پیرو عزیمت چند هفته قبل من به استان فارس است که برای بازدید از آزاد راه شیراز - اصفهان به فارس سفر کردم.
وی ادامه داد: آزادراه شیراز- اصفهان تا ایزدخواست، امسال آماده خواهد شد که در سفر قبل مقرر بود با توجه به اینکه این پروژه از مصوبات سفر رییس جمهوری است ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل این آزادراه از سوی دولت پرداخت شود که این کار صورت گرفته است.
معاون رییس جمهوری بیان کرد: در سفر قبلی رییس‌جمهوری به فارس، رقمی حدود یک هزار و ۱۸ میلیارد تومان برای ۵۰ طرح و پروژه مصوب شده بود که در سفر امروز و تا فردا (پنجشنبه) آخرین وضعیت مصوبات سفر مورد بررسی قرار می‌گیرد.
نوبخت اظهار داشت: خوشبختانه از یک هزار و ۱۸ میلیارد تومان که مصوب سفر رییس جمهوری بود، افزون بر سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است اما با عنایت به اینکه ابعاد و حجم برخی از پروژه ها افزایش پیدا کرده، هنوز برای تکمیل برخی از پروژه‌ها نیازمند تقویت مالی هستیم که این کار در این سفر بررسی می‌شود و نتایج آن را در خاتمه اعلام خواهم کرد.
وی افزود: در این سفر، روند تحقق برنامه جهش تولید در استان فارس نیز بررسی می‌شود و در قالب برنامه جهش تولید برای این استان ۳۳ طرح و پروژه در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی تعریف شده که بخش خدمات عمدتا مربوط به بخش گردشگری است.
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای این ۳۳ طرح و پروژه بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بیننی شده است که اگر در سال ۹۹ این پروژه‌ها اجرایی شود بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به ارزش تولیدات مرتبط با این طرح‌ها افزوده خواهد شد.
نوبخت ادامه داد: برای جهش تولید با عنایت به تاکید رهبر معظم انقلاب، سازمان برنامه و بودجه در هر استان، برنامه ویژه‌ای را تعریف کرده است.

سفر پیشین محمد باقر نوبخت معاون رییس ‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، چهارم تیرماه ۹۹ به استان فارس انجام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =