مصرف آب کشور ۳۷ درصد افزایش یافته است

تبریز- ایرنا- معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به مشکل آب شرب در بیشتر مناطق کشور، گفت: در زمان حاضر به طور میانگین ۳۷ درصد افزایش مصرف آب در کشور داریم و تلاش می‌کنیم با اجرای طرح‌های کوتاه‌مدت از دوره پیک امسال عبور کنیم.

حمیدرضا کشفی روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکل کمبود آب در شهر تبریز افزود: به هیچ عنوان این میزان از افزایش مصرف آب را در کشور پیش‌بینی نمی‌کردیم.  

وی همچنین با اشاره به تلاش مسوولان برای کاهش مشکلات آبی کشور، از تزریق بودجه برای انتقال آب نهند به تبریز از هفته آینده خبر داد و گفت: کارهای اجرایی این طرح آغاز شده است.

رفع قطعی و همیشگی مشکل آب شرب، انتظار به حق مردم تبریز است

استاندار آذربایجان شرقی نیز با قدردانی از نجابت و بردباری شهروندان تبریزی به خاطر قطعی‌های مکرر آب شرب در هفته‌های اخیر، انتظار رفع قطعی و همیشگی مشکل آب شرب تبریز را انتظاری بجا و به حق دانست و گفت: شهر تبریز ۴۵ درصد از جمعیت استان را در خود جای داده است و باید گزینه‌های مطمئن برای تأمین آب در مواقع ضروری برای این شهر در نظر گرفته شود.

محمدرضا پورمحمدی با اشاره به افزایش حدود ۱۲ درصدی تولید آب در سال جاری، گفت: با این حال، مسأله کرونا، موجب افزایش مصرف و در نتیجه کمبود آب شرب در تبریز شده است.
 
وی با بیان اینکه در دوره پیک مصرف آب در سال جاری، ۵۰۰ لیتر بر ثانیه کمبود داریم، افزود: از امروز ۳۰۰ لیتر بر ثانیه از راه جایگزینی آب صنایع و نیروگاه‌ها به شبکه آب شهری تزریق می‌شود و در کنار آن، انتقال آب نهند در کوتاه‌ترین زمان ممکن و انتقال سهمیه مازاد سد قلعه‌چای نیز باید در دستور کار قرار گیرد.
استاندار آذربایجان شرقی، انتقال آب ارس را راهکار ضروری برای حل دائمی مشکل آب شرب تبریز عنوان کرد و گفت: هفته گذشته در دیدار با رئیس کل بانک مرکزی، به توافق خوبی در این زمینه رسیدیم که امیدوارم با اجرایی شدن آن شاهد تسریع در اجرای این پروژه باشیم.
 
پورمحمدی، رضایت مردم را مهم‌ترین اولویت مسئولان دانست و گفت: مردم تبریز در هفته‌های اخیر صبر و بردباری خوبی از خود نشان دادند و حل قطعی و همیشگی مشکل آب شرب تبریز، انتظار به جا و به حق آنان است.
 
وی تأکید کرد: تدابیر لازم برای عبور از دوره پیک مصرف در سال جاری از سوی مسئولان اندیشیده و تا سال آینده با اجرای طرح‌های لازم، مشکل آب شرب تبریز برای همیشه حل شود.

 
با هماهنگی استاندار و پس از تماس تلفنی امام جمعه تبریز با وزیر نیرو و تذکر نمایندگان استان در مجلس ، امروز هیأتی از وزارت نیرو برای بررسی مشکل آب شرب تبریز به استان اعزام شده است.
 
شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در روزهای اخیر با توجه به موازنه منفی تولید و مصرف آب در شهر تبریز اقدام به قطع آب برای ساعاتی از روز در چند منطقه به صورت نوبت بندی و با اطلاع قبلی می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =