۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۰
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83889821
۰ نفر

برچسب‌ها

 ابراز نگرانی پوتین از موج دوم کرونا در روسیه

مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری روسیه با ابراز نگرانی از آغاز موج دوم کرونا در کشورش، اعلام کرد: همه باید تلاش کنند تا وضعیتی پیش نیاید که دوباره محدودیت ها در مورد کرونا در روسیه وضع شود.

ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه در نشستی وبیناری با اعضای دولت روسیه که به بررسی وضعیت اپیدمیولوژی روسیه اختصاص داشت، گفت: باید همه تلاش های ممکن را بکار بست تا با تدابیر پیشگیرانه مجبور به اعمال دوباره محدودیت ها بویژه محدودیت های گسترده درباره کرونا نشویم تا مدارس، مهد کودک ها، دانشگاه ها و مراکز اقتصادی و سازمان ها بتوانند در شرایط عادی و امن برای مردم فعالیت کنند.

رئیس جمهوری روسیه به کاهش شمار افراد مبتلا به کرونا در روسیه اشاره و در همین حال هشدار داد که وضعیت ممکن است به هر طرفی برگردد. 

وی ادامه داد: در ماههای ژوئن و جولای شمار افراد آلوده به ویروس کرونا در روسیه بتدریج کاهش یافته است و بر اساس اطلاعات موجود، شمار افرادی که تست کرونای آنها مثبت بوده است در مقایسه با اوج شیوع بیماری کرونا در ماه می، نصف شده است.

پوتین در همین حال خاطرنشان کرد که وضعیت شیوع کرونا در روسیه پیچیده است و به همین دلیل هیچ دلیلی برای آرام کردن خود و آسودگی خاطر و فراموش کردن توصیه های پزشکان نیست. 

  به گفته وی کارشناسان امکان دشوار شدن وضع شیوع کرونا در روسیه در پاییز و زمستان آینده را بعید نمی دانند و این ریسک ها را باید مورد توجه قرار داده و برای مقابله با آن آماده شد. 

پوتین گفت: باید بطور پیگیرانه به کاهش محدودیت ها در مورد کرونا پرداخت اما در این رابطه باید فقط تصمیم های سنجیده گرفت. 

وی همچنین در ارزیابی عملکرد سیستم بهداشت و درمان روسیه در دوره شیوه همه گیر کرونا گفت که در این دوره سیستم سازمان یافته فعالیت و دولت روسیه بطور قابل توجهی سیستم کمک های پزشکی به مردم را تقویت کرد. 

به گفته رئیس جمهوری روسیه، حمله ویروس کرونا در روسیه دفع شد و شمار افراد آلوده به این ویروس در حال کاهش است. 

  بر اساس تازه ترین گزارش ستاد مقابله با ویروس کرونا در روسیه که روز چهارشنبه منتشر شد، شمار افراد آلوده به ویروس کرونا در این کشور به 828 هزار و 990 نفر رسیده و در شبانه روز اخیر 5 هزار و 475 مورد جدید آلودگی به این ویروس گزارش شده 620 هزار و 333 نفر بهبود یافته و 13 هزار و 673 نفر نیز تاکنون جانباخته اند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =