آشنایی با قوانین در نتیجه بخشی طرحهای سرمایه گذاری موثر است

رشت- ایرنا- مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت :عدم آشنایی با قوانین و رعایت  نشدن ضوابط نقش مهمی در به سرانجام نرسیدن بسیاری از طرح های سرمایه گذاری دارد.

 یونس رنجکش عصر چهارشنبه در کمیته فنی بررسی طرح های سرمایه گذاری استان گیلان با حضور سرمایه گذاران متقاضی و مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی افزود : راهنمایی های صحیح و هدایت های کارشناسی موجب تسریع در روند اجرای  طرح ها ی سرمایه گذاری و ضمانت آنها می شود.
وی اظهار کرد : در روند بررسی مشکلات اجرای طرح های سرمایه گذاری با مباحثی روبرو می شویم که بخش مهمی از آنها عدم آگاهی از قوانین و رعایت نشدن ضوابط قانونی در اجرای نوع و کیفیت طرح ها و همچنین انجام فعالیت های خارج عرف اداری و استفاده از نظر افراد غیر مرتبط  است.
وی یاد آور شد : اصرار بر تغییر کاربری ها و مغایرت های قانونی و ضوابط دستگاههای اجرایی و در نظر نگرفتن شرایط و نظر کارشناسی دستگاههای اجرایی از جمله عواملی هستند که موجب کندی روند اجرای طرح های سرمایه گذاری و مشکلات پیش روی آنان و گاهی هدر رفتن سرمایه ها می شود.
وی افزود : در کمیته های فنی تلاش داریم تا با بررسی طرح های سرمایه گذاری متقاضیان و ارائه راهنمایی های کارشناسی دستگاههای اجرایی آنان را با قوانین و ضوابط آشنا سازیم  تا  سرمایه گذاری ها آگاهانه انجام و در مسیر برنامه‌ریزی و اجرای طرح ها مشکلی ایجاد نشود.
وی تصریح کرد: رعایت قانون بهترین پشتیبان برای سرمایه گذاری است و عدم التزام به رعایت موازین قانونی موجب افزایش ریسک سرمایه گذاری و ایجاد چالش در اجرای آن می شود.
رنجکش اظهار کرد : دولت تمام برنامه های خود را در پشتیبانی از طرح های سرمایه گذاری و ایجاد رونق اقتصادی توسط بخش خصوصی معطوف کرده است و استانداری گیلان نیز در راستای سیاست های دولت از طرح ها در مسیر قانونی حمایت و پشتیبانی می کند.
وی یاد آور شد: با توجه به شکنندگی هایی که در محیط زیست گیلان وجود دارد اجرای برخی طرح ها با موانع قانونی روبرو و در هر نقطه از استان قابلیت اجرا ندارد بلکه باید در شهرک های صنعتی و مناطق با شرایط بهتر اجرا شوند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =