ابعاد شخصیت سردار سلیمانی باید برای مردم تشریح شود

 کرج - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: سخن گفتن در مورد ویژگی های منحصر به فرد سردار دلها "شهید حاج قاسم سلیمانی" سخت است اما باید ابعاد مختلف شخصیت این سردار بزرگ را برای همگان به ویژه جوانان تشریح کرد.

نورمحمد فردی روز چهارشنبه در مراسم اختتامیه نخستین کنگره ملی شعر و داستان «ایران من » افزود: سردار سلیمانی موجب استحکام و تقویت نظام شد  و شهادت این بزرگوار در جامعه وحدت و همبستگی ملی به وجود آورد.

وی ادامه داد: کمتر کسی را می توان پیدا کرد که مردم در قشرهای مختلف در یک هفته این طور باشکوه در مراسم  او شرکت کنند و  یاد و خاطره شهید سلیمانی هیچگاه از ذهن ها پاک نمی شود ، او فرزند راستین انقلاب و ولایت بود. 
معاون  استاندار البرز با بیان اینکه اکنون ۲۴ انجمن ادبی با بیش از ۵۰۰ شاعر اعم از پیشکسوت ، جوان و نوجوان در این البرز حضور دارند، افزود: این مجموعه باید درزمینه شعرخوانی و نقد کتاب فعالیت موثری داشته باشد.

فردی بیان داشت : امروز مراسم اختتامیه نخستین کنگره ملی شعر و داستان ایران من با موضوع سردار سلیمانی که از دی ماه سال گذشته فراخوان داده شده بود در البرز انجام شد که  بیش از یک هزار و ۱۸۷ اثر در کل کشور به دبیرخانه استان رسید و در ۲ بخش اصلی (ایران من) و موضوعی (شهید سلیمانی ) و داستان شعر آثار بررسی شد.
فردی هدف از برگزاری این کنگره را ایجاد هم افزایی و اتحاد در خصوص ایران خواند و افزود:  از آنجایی که همه اقوام ایران در استان البرز ساکن هستند و به تعبیر مقام معظم رهبری کرج ایران کوچک است، ظرفیت های ادبی کل کشور در استان البرز جمع شده اند و در حقیقت می توان استان البرز را پایتخت شعر و داستان ایران نامید و همگان در معرفی این قابلیت ها و ظرفیت ها در این استان باید تلاش کنیم.
وی افزود: در اینجا فرصت مغتنم شمرده می شود و از تمام  صاحب نظران، اندیشمندان، دانشگاهیان اهل قلم در خواست دارم که کرج را آن طوری که هست معرفی کنند زیرا همگان در مقابل این مردم مسوول هستیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: تمام آثارهای ارسالی توسط هیات داوران، داوری شده است و ۲۶۰ اثر برتر در هر موضوع انتخاب و معرفی شده اند.
فردی گفت: به خاطر بیماری کرونا این مراسم به صورت مجازی و مستقیم از طریق اینستاگرام انجام می شود و هدایای نقدی به منتخبین اهدا می شود.

 مراسم اختتامیه نخستین کنگره ملی شعر و داستان" ایران من" و سردار سلیمانی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز به صورت کشوری و در فضای مجازی  برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =