نرخ جدید کرایه اتوبوس‌های برون‌شهری قرچک اعلام شد

تهران- ایرنا- شهردار قرچک گفت: نرخ جدید کرایه‌های اتوبوس‌های خط قرچک به مترو جوانمرد اعلام و از امروز اجرایی شد.

محسن خرمی شریف روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس پیشنهاد سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری و تصویب در شورای اسلامی و شورای ترافیک شهرستان، نرخ جدید اتوبوس و مینی‌بوس در خط قرچک به متروی جوانمرد قصاب اعلام و از امروز اجرایی می‌شود.
وی افزود: نرخ کرایه اتوبوس در این خط به صورت نقدی ۲۶ هزار ریال و نرخ کرایه مینی‌بوس ۲۹ هزار ریال تعیین شده است.
وی با اشاره به آغاز به کار سیستم پرداخت الکترونیک کرایه در اتوبوسرانی قرچک گفت: با توجه به شرایط ویژه شیوع ویروس کرونا، از شهروندان و مسافران درخواست می‌شود که کرایه خود را با استفاده از این سیستم پرداخت کنند.
شهردار قرچک افزود: طرح پرداخت کرایه اتوبوس‌به صورت طرح مشترک با کارت بلیت‌های مترو و اتوبوس‌های بی‌آر تی شهرداری تهران اجرا شده و از این پس شهروندان می‌توانند با استفاده از کارت الکترونیک، کرایه خود را بدون پرداخت وجه نقد درخط قرچک به متروی جوانمرد قصاب پرداخت کنند.
وی اظهار کرد: در صورتی که مسافران کرایه خود را با استفاده از کارت پرداخت کنند، به جای ۲۶ هزار ریال کرایه اتوبوس ۲۲هزار و ۶۸۰ ریال و به جای کرایه ۲۹ هزار ریالی مینی‌بوس، ۲۵ هزار و ۲۰۰ ریال پرداخت می‌کنند.
شریف تصریح کرد:  شهرداری قرچک به منظور خرید و شارژ کارت بلیت، کیوسک‌هایی را در جنب پل هوایی پاساژ مهدی(عج)، جنب مسجد جامع، روبروی اداره برق، ایستگاه اول زیباشهر، باقرآباد، نبش خیابان صالح‌آباد، کیوسک کلاسیک و  میدان پوئینک مستقر کرده است.
وی افزود: شهروندان با استفاده از این کارت می‌توانند از شبکه مترو و اتوبوس‌های بی آر تی تهران نیز استفاده کنند.
قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =