تخصیص اعتبارات برای تکمیل دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهرکرد از سوی فرمانداری پیگیری می‌شود

شهرکرد- ایرنا- فرماندار شهرکرد با اشاره به لزوم پیگیری برای اجرای سریع‌تر طرح‌های عمرانی گفت: برای تکمیل و بهره‌برداری از دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهرکرد حداقل ۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که پیگیری لازم به ‌منظور تخصیص این اعتبار از سوی فرمانداری انجام می‌شود.

عبدالعلی ارژنگ روز چهارشنبه در دیدار از طرح‌های دانشگاه شهرکرد تاکید کرد: براساس اعلام مسوولان دانشگاه شهرکرد، برای احداث دانشکده دامپزشکی از سال ۱۳۸۶ تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی وسعت دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهرکرد را ۹ هزار و ۲۰۰ متر مربع دانست و افزود: در صورت تامین اعتبار می‌توان این دانشکده را در دهه فجر سال‌جاری بهره‌برداری کرد.

وی یادآور شد: برای تجهیز و راه‌اندازی طرح‌های دیگر دانشگاه شهرکرد مانند اطفای حریق مخزن کتابخانه مرکزی و دو دستگاه چیلر دانشکده ادبیات ۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

فرماندار شهرکرد اظهار داشت: عملیات اجرایی مجموعه دامپروری دانشگاه شهرکرد در زمینی به وسعت چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع در هفته دولت سال‌جاری آغاز خواهد شد.

وی گفت: براساس اعلام مسوولان دانشگاه شهرکرد خوابگاه خیری حاج الیاس رئیسی دانشگاه شهرکرد دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد و برای ساخت این خوابگاه خیری که از سال ۱۳۹۴ با زیربنای چهار هزار متر مربع آغاز شده تاکنون ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: از این مبلغ ۵۰ درصد از محل کمک خیر و بقیه از محل اعتبارات متمرکز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تامین شده است.

به گزارش ایرنا، هم‌اینک هفت هزار دانشجو در ۱۹۵ رشته گرایش در هشت دانشکده دانشگاه شهرکرد مشغول تحصیل هستند.

این دانشگاه از حضور ۳۵۰ عضو هیات علمی بهره‌مند است که در عرصه‌های ملی و بین‌المللی دستاوردهای علمی متعددی کسب کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =