الحشد الشعبی نفوذ تروریستهای داعش را به خانقین خنثی کرد

بغداد - ایرنا - نیروهای «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق امروز (چهارشنبه) نفوذ عناصر گروه تروریستی «داعش» به شهر «خانقین» در استان «دیاله» را خنثی کردند.

مرکز رسانه‌ای سازمان الحشد الشعبی اعلام کرد که نیروهای از تیپ 110 بسیج مردمی، عملیات نفوذ گروه جنایتکار داعش را در منطقه خانقین خنثی کرد .
در این بیانیه آمده است که نیروهای هنگ 3 از تیپ 110 سازمان الحشد الشعبی موفق شد، حمله عناصر داعش را در منطقه «السعدیه» در خانقین دفع کنند.
همچنین نیروهایی از تیپ 56 الحشدالشعبی امروز توانست تجهیزات نظامی گروه تروریستی داعش را در منطقه «الدبس» در شمال غربی استان «کرکوک» منهدم کنند.
استان دیاله در شرق عراق و در همسایگی جمهوری اسلامی ایران از کانون‌های عمده و اصلی فعالیت هسته‌های خفته داعش در این کشور عراق است.
گروه تروریستی داعش از اردیبهشت سال‌جاری به حملات تروریستی خود علیه نیروهای امنیتی و شهروندان عادی در استان‌های شرقی، شمالی و غربی عراق شدت بخشیده است.
بیشتر تحرکات داعش در این مدت در منطقه معروف به «مثلث» مرگ در سه استان کرکوک، صلاح الدین و دیاله انجام شده است.
در سال  ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال، عراق با بازپس‌گیری کل قلمرو خود که حدود یک سوم از گستره این کشور بود، پیروزی بر داعش را اعلام کرد.
با وجود این پیروزی، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته‌هایی در استان‌های دیاله، صلاح الدین، الانبار، نینوا و کرکوک است. 
نیروهای سازمان الحشد الشعبی و ارتش عراق در این مدت که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده بیش از ۷۰ عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =