۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۷
کد خبرنگار: 1173
کد خبر: 83889156
۰ نفر

برچسب‌ها

وزش باد با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید

زاهدان-ایرنا- معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: صبح امروز چهارشنبه بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید و شعاع دید افقی در این شهر را کاهش داد.

محمود دیانتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: همانظور که انتظار می‌رفت در ۲۴ ساعت گذشته بر سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان افزوده شد به طوریکه تا ظهر امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۲۵ متر بر ثانیه معادل ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید.
وی با بیان اینکه وزش این باد شدید شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به هفت هزار متر کاهش داد، افزود: هم‌اینک سرعت وزش باد در زابل ۷۲ کیلومتر بر ساعت است که نسبت به ابتدای صبح قدری کاهش یافته است.
معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید در زهک نیز سبب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی به میزان چهار هزار متر شد.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی تا شنبه پیش رو وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه در شمال استان ادامه دارد که منجر به خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا می‌شود.
دیانتی گفت: در این مدت در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی، نوار شرقی و غرب استان وزش باد با شدت کمتر روی می‌دهد به نحوی که در نقاط مستعد سبب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =