پهنای باند اینترنت بیجار ۱۰ برابر افزایش یافت

سنندج - ایرنا - رییس اداره مخابرات بیجار از افزایش ۱۰ برابری ظرفیت پهنای باند دیتا و اینترنت در این شهرستان خبر داد و گفت: این کار باعث ارتقای وضعیت ارائه اینترنت مشترکان شده است.

محمد باشکوی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تکنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات تغییرات اساسی و عظیمی در جهان کنونی پدید آورده است و یکی از شاخصه های اصلی و زیر ساخت حیاتی برای جامعه است در عصر ارتباطات و استفاده از فناوری های ارتباطات و اطلاعات جزء لاینفک زندگی اجتماعی است، امروزه اکثر فعالیت‌های آموزشی، اقتصادی، فرهنگی،  امنیت و صنعت و ... بر بستر زیرساخت‌های فناوری ارتباطات است و از شاخص‌های اصلی توسعه همه جانبه کشور محسوب می‌شود.
وی افزود: گسترش استفاده مردم و سازمان‌ها و ادارات از دیتا و اینترنت برای انجام امور و ارائه خدمات صرفه جویی از زمان، انرژی، ترافیک و آلودگی و شفاف سازی انجام امور، سوئیچ roter دیتا با ظرفیت ۱۰ هزار مگابایت بر ثانیه در بیجار نصب و راه اندازی شد.

رییس اداره مخابرات شهرستان تاکید کرد: پهنای باند دیتا و اینترنت شهرستان با افزایش ۱۰ برابری،  علاوه بر افزایش ظرفیت تبادلات از نظر کیفیت نیز نقش بسزای دارد، این سوئیچ دومین سیستم پر ظرفیت دیتا و اینترنت استان کردستان است که با حمایت مدیر عامل شرکت مخابرات منطقه و فرماندار بیجار برای توسعه زیرساخت های شبکه مخابراتی این شهرستان نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت.

او یادآور شد: ۱۵ میلیارد ریال از منابع داخلی شرکت مخابرات ایران برای این پروژه سرمایه گذاری شده و به این ترتیب با بررسی و گراف گرفته شده در اوج ترافیک ظرفیت ایجاد شده به گونه ای است که شهرستان بیجار تا چند سال آینده از توسعه و بروز رسانی شبکه در این سیستم و تکنولوژی بی نیاز خواهد بود.

باشوکی گفت: در حال حاضر در شهرهای توپ آغاج، بابارشانی، پیرتاج و حسن آباد یاسوکند آخرین و پیشرفته ترین تکنولوزی های دنیا در حوزه خدمات تلفن همراه نسل چهارم (۴G) ارائه میشود.

در حال حاضر بیش از سه هزار و ۸۸۲ مشترک همراه اول، ۲۹ هزار و ۷۴۰ مشترک تلفن ثابت و سه هزار و ۸۴۹ مشترک اینترنت پرسرعت در شهرستان بیجار از خدمات مخابرات منطقه کردستان بهره مند هستند.

یک هزار و ۶۰۱ روستای کردستان از خدمات ارتباطی مخابرات بهره‌مند هستند و تعداد شماره‌های منصوبه تلفن ثابت در استان، بیش از  ۵۸۶ هزار فقره است.

براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه دارد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha