امسال ۵۰ هزار تُن انواع میوه از باغات سقز برداشت می‌شود

سنندج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی سقز با بیان اینکه پنج هزار و ۵۲۷ هکتار باغ در این شهرستان وجود دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۵۰ هزار تُن انواع میوه از این باغات برداشت و روانه بازار مصرف شود.

محمدنافع علایی نیا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرستان سقز دارای ۵ هزار و ۵۲۷ هکتار باغ مشتمل بر درختان دانه دار، هسته دار، میوه خشک و میوه بریز است که میزان برداشت از آنها نسبت به سال گذشته بیش از ۳۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: باردهی مناسب، عدم سرمازدگی درست عام، تغذیه مناسب در پاییز، عملیات کود دهی به شکل چالکود، عملیات محلول پاشی، هرس به موقع و مبارزه چشمگیر با آفات و بیماری ها، نقش اساسی در حصول این میزان تولید داشته است.

علایی نیا یادآور شد: رغبت به سمت باغداری و احداث باغ های مناسب با رعایت اصول فنی در ۵ سال اخیر در شهرستان بیشتر شده که امید است استفاده از این ظرفیت، ضمن اشتغال بیشتر، ارتقای معیشت فعالان بخش کشاورزی را فراهم کند.

رییس اداره جهاد کشاورزی سقز افزود: در راستای توسعه اقتصادی بخش کشاورزی، دست‌اندرکاران این بخش، با درک اهمیت این موضوع حداکثر تلاش خود را به انجام رسانده تا با توسعه این بخش، مشارکت وسیعی در توسعه کلی شهرستان داشته باشند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =