گازرسانی روستایی آذربایجان‌غربی در دولت تدبیر و امید ۳ برابر شد

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: گازرسانی به روستاهای آذربایجان‌غربی در دولت تدبیر و امید در مقایسه با تمامی دولت‌های قبل از آن، سه برابر شده است.

علیرضا شیخی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام اینکه قبل از سال ۱۳۹۲ و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تنها ۲۸ درصد از روستاهای آذربایجان‌غربی از نعمت گاز بهره‌مند بودند، اظهار داشت: این رقم امروز و در یک سال پایانی دولت به ۷۱ درصد رسیده است.

وی با اشاره توجه دولت تدبیر و امید در خصوص گازرسانی به مناطق محروم بیان کرد: تا قبل از سال ۱۳۹۲، شاهد یک عقب ماندگی در بحث گازرسانی به روستاها بودیم ولی دولت هم اکنون با همه شرایط سخت اقتصادی برای بهره‌مندی مناطق روستایی از نعمت گاز کمر همت بسته است.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با اشاره به در دست اجرا بودن گازرسانی به ۵۰۸ روستای استان، گفت: ما به تناسب نقدینگی‌مان پیش می‌رویم و امیدواریم مشکلات اقتصادی مانع نشده و براساس زمان‌بندی مشخص شده، گازرسانی به این روستاها را به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد: مجوز گاز رسانی به ۱۳۵ روستا نیز اخذ شده و در تلاش هستیم تا به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که بخشی‌ از عملیات اجرایی این روستاها در سال ۹۹ انجام گیرد.

شیخی با اشاره به برخورداری ۴۲ شهر از ۴۶ شهر استان از گاز طبیعی، افزود: از چهار شهر باقی مانده نیز سه شهر در دست اجراست و تنها شهر قطور مانده که درصدد پیمان‌سپاری آن هستیم.

آذربایجان‌غربی به دلیل شرایط جغرافیایی کوهستانی یکی از مناطق سخت در بحث گازرسانی محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =