۳۷ کیلومتر راه روستایی در شاهین‌دژ آسفالت می‌شود

مهاباد- ایرنا- مدیر راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شاهین‌دژ گفت: ۳۷ کیلومتر راه روستایی و فرعی این شهرستان در قالب "طرح ابرار" در حال بهسازی و آسفالت است.

علیرضا پاشایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در قالب اجرای طرح ملی ابرار (اقدام برای راه‌های اولویت دار روستایی) در سال جاری عملیات زیرسازی، لکه‌گیری، روکش آسفالت و احداث ابنیه فنی در چهار محور راه روستایی شاهین‌دژ در حال اجراست که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان شهریورماه بیش از ۳۰ کیلومتر از آن به اتمام می‌رسد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون از ۵۲۰ کیلومتر راه روستایی شاهین‌دژ، ۴۵ درصد آن آسفالته است که با اتمام طرح ملی ابرار در منطقه این مقدار به بیش از ۵۵ درصد خواهد رسید.

مدیر راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شاهین‌دژ بیان کرد: آسفالت و بهسازی راه‌ها در این طرح ملی با استفاده از ماشین‌آلات راهسازی ادارات شهرستانی، ساخت و تکمیل ابنیه فنی راه با مشارکت مردم و آسفالت جاده‌ها نیز توسط راهداری و پیمانکاران انجام می‌شود.

پاشایی اظهار داشت: با توجه به این که شاهین‌دژ از شهرهای محروم جنوب آذربایجان‌غربی محسوب می‌شود، بهبود وضعیت راه‌های ارتباطی به ویژه مسیرهای روستایی آن می‌تواند نقش مهمی در امر توسعه و آبادانی این شهرستان داشته باشد.

​در راستای اجرای برنامه‌های دولت تدبیر و امید و با هدف تکمیل شبکه راه‌های روستایی طرح ملی "ابرار" مشتمل بر ساخت، تکمیل و بهره‌برداری از ۲ هزار کیلومتر از راه‌های اولویت‌دار روستایی با ۱۸۰ اکیپ راهسازی و هزار و ۵۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهسازی دولتی اجرایی می‌شود.

در قالب اجرای این طرح ملی قرار است که بیش از ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی در قالب ۱۹ طرح در آذربایجان غربی آسفالت شود؛ شهرستان‌های ارومیه، چالدران و مهاباد بیشترین روستاهای تحت پوشش این طرح را به خود اختصاص داده است.

آذربایجان‌غربی بیش از ۱۲ هزار کیلومتر جاده دارد که از این میزان حدود هشت هزار کیلومتر روستایی است و از مجموع راه‌های روستایی استان نزدیک به سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر آسفالت نیست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha