حضور ملی‌پوشان در تیم‌های مختلف به پویا شدن لیگ منجر خواهد شد

تهران- ایرنا- عضو تیم ملی والیبال زنان گفت: اگر از ملی‌پوشان والیبال حمایت و در تیم‌های مختلف لیگ پخش شوند به طور حتم این موضوع به پویا شدن لیگ برتر منجر خواهد شد.

«هانیه محتشمی‌پور» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پاداش‌هایی که فدراسیون برای تیم‌های اول تا سوم لیگ برتر فصل آینده برای اولین بار تعیین کرده است، می‌تواند انگیزه باشگاه‌ها و بازیکنان را برای افزایش رقابت به جهت قهرمانی در لیگ بالاتر ببرد. اگر از ملی‌پوشان بیشتر حمایت شود و به خوبی در تیم‌ها پخش شوند، می‌توانیم با این تدابیری که اندیشیده شد در فصل آینده لیگ پویا و خوبی داشته باشیم.

وی افزود: این امر به رشد لیگ والیبال زنان کمک می‌کند و امیدوارم که ادامه‌دار باشد تا انگیزه‌ها بالا برود. همچنین حمایت رسانه‌ها نیز در دیده شدن والیبال زنان و بالا رفتن انگیزه حامیان مالی برای تیم‌داری و پیشرفت لیگ خیلی اهمیت دارد.

ملی‌پوش والیبال زنان عنوان کرد: برای حضور در فصل آینده لیگ برتر والیبال زنان از باشگاه‌های مختلف پیشنهاد داشتم اما با پیکان دوباره قرارداد بستم. در فصل گذشته با این تیم از نظر ذهنی خیلی آرامش داشتم.

وی خاطرنشان کرد: کرونا موضوعی جهانی است و اولویت اول فدراسیون والیبال سلامت بازیکنان است. امسال با توجه به اینکه هیچ مسابقه‌ای نبود، در اوج شرایط شیوع بیماری بهتر بود که اردو نداشته باشیم تا سلامت بازیکنان تضمین شود. اگر لیگ خوبی داشته باشیم بازیکنان می‌توانند بدن خود را آماده نگاه دارند. بازیکنان حرفه‌ای در این مدت تمرین داشتند و خودم اجازه ندادم تا آمادگی جسمانی بدنم افت کند. هر چند با آن کیفیت که همیشه در کنار هم بودیم نمی‌توانیم آن سطح از والیبال را داشته باشیم اما پس از بهبود شرایط می‌توانیم با مدیریت، به وضعیت قبلی بازگردیم.

محتشمی‌پور در پاسخ به این پرسش که اگر لیگ این فصل بدلیل کرونا برگزار نشود، فدراسیون چه تدبیر دیگری باید برای آمادگی ملی‌پوشان در نظر بگیرد، گفت: شرایط مقداری سخت می‌شود. در صورتی که لیگ برگزار نشود، افت بازیکنان از نظر فنی موضوعی  است که نمی‌توان از آن گذشت. هر چند برای آنکه شرایط تمرینی فراهم شود، بازیکنان از شهرهای مختلف باید در تیم ملی حضور یابند. این موضوع باید مدیریت شود و اگر کرونا بحرانی شود این کار هم غیرممکن است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =