یونهاپ:سئول در باره توسعه صادرات با تهران مذاکره می کند

پکن- ایرنا- خبرگزاری رسمی کره جنوبی (یونهاپ) به نقل از بیانیه وزارت امور خارجه این کشور گزارش داد که مقامات کره ای با جمهوری اسلامی ایران درباره توسعه تجارت و صادرات کالاهای پزشکی به ویژه در زمینه درمان مذاکره می کنند.

به گزارش ایرنا، یونهاپ گزارش داد که به دنبال نخستین صادرات کالاهای پزشکی کره جنوبی به تهران در ماه مه سال جاری میلادی پس از دریافت معافیت تحریم از آمریکا، مقامات سئول قرار است امروز چهارشنبه در مورد گسترش تجارت و صادارات مانند صادرات دارو مذاکراتی را به صورت آنلاین با مقامات ایرانی انجام دهند.
در این بیانیه آمده است: این مذاکرات بر روی چگونگی مطابقت تقاضای ایران برای دارو و تجهیزات پزشکی با آنچه صادرکنندگان کره جنوبی ارائه می دهند، متمرکز خواهد شد.

«لی سئونگ هو»  معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی در امور اقتصادی،  این مذاکرات را به نیابت از مسئولان سایر وزارتخانه ها و آژانس های تجاری کره رهبری خواهد کرد.

 بر اساس این گزارش از جمله مقامات ایرانی که در این نشست شرکت می کنند رئیس سازمان غذا و دارو و مقامات بانک مرکزی خواهند بود.

اواخر ماه مه سال جاری کره جنوبی پس از اخذ مجوز واشنگتن، نخستین محموله پرشکی شامل ۵۰۰ هزار دلار دارو و کالای پزشکی به ایران صادر کرد.

 گزارش یونهاپ حاکی است کره جنوبی با توجه به بحران شیوع COVID-۱۹، به دنبال گسترش صادرات کالاهای پزشکی به ایران به ارزش حدود ۲ میلیون دلار از جمله کیت های تشخیص ویروس کرونا و سایر تجهیزات است.

 یونهاپ می گوید در اوایل ماه گذشته، دولت یک تیم بین سازمانی با هدف گسترش تجارت کالاهای پزشکی با ایران راه اندازی کرد و همچنین یک سری جلسات توجیهی برای شرکت های محلی برای کمک به آنها به منطور از سرگیری تجارت با کشورهای خاورمیانه برگزار کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =