جمهوری اسلامی باید در شاخص معالجه کرونایی‌ها پیشرو باشد

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: جمهوری اسلامی ایران باید در مقابله با ویروس کرونا ، تهیه دارو واکسن و درمان بیماران کرونایی پیشرو باشد و در جهان بدرخشد.

آیت الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» در ستاد استانی مدیریت‌کرونا افزود: ایران اسلامی باید با بهره‌گیری از محققان و پژوهشگران برجسته در تولید واکسن و داروی کرونا در جهان حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

وی اظهار داشت: گروهای پژوهشی متعددی در کشور تحقیقات برای شناسایی و درمان کرونا را در دست انجام دارند و باید قدردان آنان بود و امکانات را برای آنان فراهم کرد.

امام جمعه اراک در ادامه گفت: استان مرکزی در مقابله با کرونا عملکرد قابل قبولی دارد و توانسته با مدیریت مطلوب این مهم را به سرانجام برساند.

آیت الله دری نجف‌آبادی افزود: نشست‌های متعددی برای مدیریت بیماری کرونا  در استان انجام شد تا از شدت بیماری کاسته شود و نیاز است مردم نسبت به زدن ماسک رعایت بیشتری داشته باشند.

وی اظهار داشت: ۶۳۰ طلبه در استان مرکزی برای کفن و غسل بیماران کرونایی همکاری کردند تا اموات به صورت شرعی به خاک سپرده شوند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: آیین ترحیم جان‌باختگان کرونایی استان نیز در فضای مجازی برگزار شد تا تسلای بازماندگان باشد.

آیت الله دری نجف‌آبادی افزود: ورود ویروس کرونا به ‌نوان مهمان ناخوانده شرایط را برای همگان سخت کرد و کشور در حالی که درگیر دشمنان و تحرمی های ظالمانه بود در جبهه مقابله با کرونا تلاش های قابل قبولی ارایه کرد.

وی اظهار داشت: همه کشور برای مقابله با ویروس کرونا بسیج شدند و همه امکانات به میدان آمد و مردم در سایه همکاری و مشارکت از این آزمون بزرگ، موفق بیرون آمد.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است و نخستین مورد مثبت کرونا در اول اسفندماه سال گذشته در این استان پس از قم به ثبت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =