۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۸
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83889063
۰ نفر

برچسب‌ها

دستگیری ۶ داعشی در عراق

بغداد - ایرنا - وزارت کشور عراق روز چهارشنبه اعلام کرد که سازمان اطلاعات این کشور ۶ تروریست داعش را در استان شمالی نینوا  دستگیر کرده است.

به گزارش ایرنا، وزارت کشور عراق در بیانیه ای نوشت: بر اساس اعترافات یکی از تروریست هایی که پیش از این دستگیر شده بود، یگان های اداره کل اطلاعات و مبارزه با تروریسم در سازمان اطلاعات وزارت کشور، ۶ تروریست تحت تعقیب را طبق مقررات ماده ۴ تروریسم به جرم عضویت در گروه داعش دستگیر کردند.
بر اساس این بیانیه، دو نفر از آنها به نام مستعار «ابوجنید» و  «ابوحمزه» در لشکر «موتا» فعالیت داشتند و دو نفر دیگر در اردوگاه های به اصطلاح عمومی به نام مستعار «ابو البرا» و «ابو طارق» کار می کردند.
دو تروریست دیگر به نام های «ابو دجانه» و «بوبی مالک» نیز از داعشی های معروف به شمار می روند. 
بیانیه وزارت کشور عراق افزوده که در تحقیقات اولیه، تروریست ها به عضویت خود در گروه داعش و شرکت در چندین عملیات در زمان اشغال موصل که منجر به کشته شدن نیروهای امنیتی و شهروندان عادی شده بود، اعتراف کردند.
گروه تروریستی داعش سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ موصل و بخش وسیعی از استان نینوا و مناطقی از چند استان عراق را به اشغال خود درآورد. 
تروریست های داعش در طول این سه سال هزاران شهروند عادی و زن و کودک بی دفاع عراقی را کشته یا زنده به گور کردند و صدها هزار نفر آواره شدند. 
دولت عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال با بازپس‌گیری کل قلمرو خود که حدود یک سوم از گستره این کشور بود، پیروزی بر داعش را اعلام کرد.
با وجود این شکست، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته‌هایی در استان های دیاله، صلاح الدین، الانبار، نینوا و کرکوک است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha