کمیته امداد مازندران گوسفندهای نذری را از درب منازل تحویل می‌گیرد

ساری- ایرنا- معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد مازندران با اشاره به شرایط کرونایی و محدودیت های ناشی از آن گفت: از فردا پنجشنبه به مدت ۲ روز تمامی ادارات کمیته امداد شهرستان‌های استان این آمادگی را دارند تا با حضور نمایندگان خود به درب منازل گوسفندهای نذری عید قربان را تحویل بگیرند و ذبح بکنند.

احمد سعادت روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به همین منظور اکیپ های حمل و جابجایی گوسفندان در ادارات کمیته امداد شهرستان های مازندران فعال شدند و از فردا تا ساعت ۲۰ و روز جمعه همزمان با عید قربان تا ساعت ۱۴ آماده ارائه این خدمات هستند .

وی ادامه داد: مردم‌می توانند با تماس تلفنی به اداره کمیته امداد شهرستان محل سکونت خود درخواست اعزام اکیپ برای تحویل گوسفند از درب منزل خود بکنند.

معاون‌کمیته امداد مازندران گفت : گوسفندان به صورت رایگان در کشتارگاه ها ذبح می شوند و براساس نیت فرد آن‌بخش از گوشت ها که می بایست به نیازمندان تعلق بگیرد جدا و توزیع و مابقی به قربانی کننده تحویل داده می شود.

وی همچنین به تمهیدات و برنامه های کمیته امداد مازندران در عید قربان امسال اشاره کرد و افزود : با هماهنگی دامپزشکی استان در ۱۰ شهرستان که کشتارگاه سنتی وصنعتی وجود دارد دامهای اهدایی در این مکان ها ذبح می شود.

سعادت ادامه داد : در مابقی شهرستان ها یک قربانگاه ابراهیمی برپا می شود و دامهای اهدایی به کشتارگاه ها ارسال و ذبح می شود.

وی گفت : برخلاف عید قربان سالهای گذشته و با توجه به شرایط کرونایی در فضای پوشیده، گوشت ها بسته بندی و به درب منازل مددجویان ارسال می شود.

به گفته سعادت عید قربان امسال پایگاه های جمع آوری کمک در استان برپا نمی شود و تنها در ۱۰ کشتارگاه و نیز در  قربانگاه های ابراهیمی شهرستان ها این پایگاه ها آماده جمع آوری کمک نقدی مردم‌ هستند.

وی ادامه داد : علاوه بر این خیران می توانند از طریق شماره گیری #۱*۰۱۱*۸۸۷۷* وجوه خود را به حساب کمیته امداد استان واریز بکنند.

بیش از ۱۳۵ هزار نفر در مازندران زیرپوشش کمیته امداد هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =