ایران در طرح‌های تحقیقاتی کووید-۱۹ جزو سه کشور برتر دنیا است

اراک - ایرنا - معاون توسعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: جمهوری اسلامی ایران در طرح‌های تحقیقاتی کووید- ۱۹ در زمره سه کشور برتر دنیا و پس از آمریکا و چین است.

«سیدکامل تقوی‌نژاد» روز چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا استان مرکزی در اراک افزود: طرح‌های پژوهشی متعددی در حوزه ویروس کرونا از ایران پذیرفته شده و در حال بررسی است.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای حمایت از بخش بهداشت و درمان و مقابله با کووید ۱۹ نگاه ویژه‌ای داشته‌ و در این راستا اجازه برداشت یک میلیارد دلار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی را با شرط توجه به تولیدات داخلی در زمینه مبارزه با این بیماری را صادر کرده‌اند که تاکنون ۳۰ درصد از این اعتبارات در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور قرار گرفته است.

وی بیان کرد: در این راستا پیش‌پرداخت‌های خوبی برای تامین تجهیزات صورت گرفته و گام‌های بلندی با تکیه بر توان داخل تاکنون برداشته شده است.

معاون توسعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در زمره کشورهایی است که در زمینه مقابله با ویروس کرونا کارنامه خوبی دارد و خوش درخشیده است.

تقوی‌نژاد اظهار داشت: در راستای  کسب موفقیتها در این زمینه  همه در کنار وزارت بهداشت و درمان و کادر بهداشت و درمان قرار گرفتند و داشتن مسئولان خدمتگذار  افتخار بی‌نظیر در جمهوری اسلامی ایران است که در هیج جای دیگر دیده نمی‌شود.

وی عنوان کرد: استان مرکزی به‌عنوان دومین استان درگیر با بیماری کرونا در کشور می‌توانست در شروع بیماری مشکلات زیادی را دامن بزند اما، در سایه هوشیاری و با تصمیمات مناسب قرارگاه پدافند زیستی جزو استان‌های خوب در مقابله با این بیماری بوده و تجارب مطلوبی به دست آورده است.

معاون توسعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: تفاهم‌نامه‌هایی در راستای اعتبارات صندوق ملی توسعه برای مبارزه با بیماری کرونا با روسای دانشگاه‌ها منعقد شده و این اعتبارات به‌دلیل حساسیت و وسواسیت ویژه در حساب‌های جداگانه واریز می‌شود.

تقوی‌نژاد تصریح کرد: در راستای تفاهم‌نامه منعقد شده با رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک، یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در راه مبارزه با ویروس کرونا به استان مرکزی اختصاص یافته که تاکنون بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال آن در اختیار نظام بهداشتی و درمانی این استان قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: تکمیل بیمارستان ولیعصر (عج) اراک مطالبه‌ بحق مردم استان مرکزی است که تصمیمات خوبی از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای تکمیل آن به کار گرفته شده و با تکمیل آن با جدیت در دستور کاراست.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است و نخستین مورد مثبت کرونا در اول اسفندماه سال گذشته در این استان پس از قم به ثبت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =