رکوردشکنی تولید انرژی نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت آب و نیرو

تهران - ایرنا - رکورد تولید انرژی در نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران همزمان با پیک سالانه مصرف برق، شکسته شد.

به‌گزارش  روز چهارشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، "بهروز مرادی" مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: چهار ماه گذشته با مدیریت بهینه مخازن سدها و برنامه‌ریزی مناسب، سه هزار و ۱۰۰ گیگاوات ساعت انرژی از طریق نیروگاه‌های برق‌آبی تحت بهره‌برداری این شرکت وارد مدار شده که این میزان حدود ۳۳ درصد کل انرژی‌های تجدیدپذیر و سه درصد برق تولیدی در همه نیروگاه‌های کشور است.
وی ضمن تأکید بر اینکه نیروگاه‌های برق‌آبی در زمان اوج مصرف، نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ پایداری در شبکه برق دارند، افزود: هنگام پیک لحظه‌ای مصرف شبکه، نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت آب و نیرو با حداکثر ظرفیت قابل تولید در تأمین پیک مشارکت داشته‌اند و بار دیگر نقش مؤثر خود در پاسخگویی به نیاز برق کشور را نشان دادند.
مدیرعامل شرکت آب و نیرو با اشاره به رهاسازی آب برای تولید برق از نیروگاه‌های برق‌آبی با محاسبات دقیق، گفت: تیرماه امسال بیشترین میزان مصرف برق در کشور به ثبت رسیده است و در این میان نیروگاه‌های برق‌آبی به شکلی برق تولید خواهند کرد که تا پایان زمان اوج مصرف تابستان، امکان استفاده از این نیروگاه‌ها با امکان صیانت از منابع آبی مخازن سدها وجود داشته باشد.
مرادی ضمن اعلام آمادگی کامل واحدهای نیروگاهی شرکت آب و نیرو، خاطرنشان ساخت: پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که نیروگاه‌های تحت بهره‌برداری این شرکت تا پایان شهریورماه امسال با تولید بیش از پنج هزار گیگاوات ساعت انرژی پاک برق‌آبی، سهم حداکثری و مؤثر خود در تأمین پیک شبکه را حفظ نمایند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =