وسترنی دیگر از دولت بی‌قانون آمریکا؛ جاهل، مغرور، یاوه‌گو

تهران- ایرنا- می‌گویند روزی حضرت مسیح هراسان در حال فرار بود، یارانش که هرگز او را چنین ندیده بودند خطابش دادند که: ای بزرگ تو را چه شده؟ گفت: از جاهلی می‌گریزم. گفتندش که: شما روح خدا هستید در کالبد انسان، مرده را حیات می‌بخشید، کور را بینایی، دعایی بخوانید تا جاهل نیز دانا شود. حضرت فرمودند: جهل که با غرور آمیخته شد دیگر درمان‌ناپذیر است، فقط باید از او گریخت.

این بار سوم است که در نزاع بین ایران و آمریکا به‌نوعی مسافران یک هواپیمای غیرنظامی ایرانی مورد تهدید قرار می‌گیرند. اولین بار، در سال ۱۹۸۸ هواپیمای ایرباس خطوط هوایی ایران بر فراز آب‌های این  کشور با شلیک دو موشک از ناو وینسنس سرنگون شد. دلیل حضور ناوهای آمریکایی پشتیبانی از کشتی‌هایی بود که به بهانه حمل کالا برای کشورهای عربی برای صدام سلاح و مهمات می‌بردند. صدامی که در هیچکدام از قطعنامه‌های شورای امنیت در طول هشت سال جنگ با ایران، در مورد جنایات ضدبشری‌اش در استفاده از سلاح‌های شیمیایی از او نامی برده نشد.

در بار دوم پس از ترور بزدلانه سردار سلیمانی قهرمان بلامنازع ایرانی نبرد با تروریست‌های داعشی در فرودگاه بغداد (که حتی سازمان ملل بی‌خاصیت نیز آن را محکوم کرد) و در عملیات مقابله به مثل ایران، به اشتباه سامانه پدافندی ایران یک هواپیمای خطوط هوایی اوکراین را که اکثر مسافرانش ایرانی بودند هدف قرار داد.

و در ماجرای اخیر این سومین بار است که در منازعه دو کشور، یک فروند اف ۱۵ آمریکایی (که هرگز حق ورود به کریدور پروازی غیرنظامی ندارد) در تماسی بسیار نزدیک و خطرناک موجبات زخمی شدن مسافرین غیرنظامی یک  هواپیمای ایرانی در پروازی کاملا مجاز می‌شود. در بدبینانه‌ترین احتمال آنکه این خلبان ماموریت داشته تا سامانه پدافند ضدهوایی سوریه را تحریک به آتش کند و در خوشبینانه‌ترین فرضیه، جان زنان و کودکان بی‌گناه این هواپیما از ملیت و نژادهای دیگر  برای این خلبان جت جنگنده نیروی هوایی آمریکا (با ادامه همان ذهنیت نژادپرستی در کشتن سرخپوستان و سیاهپوستان بر روی زمین) هیچ ارزشی ندارد.

در مورد نقاط مشابه هر دو ماجرای منجر به سقوط اول و دوم تنها یک نکته کاملا مشخص وجود دارد و آن این است که ملت ایران در هر دو عزادار و هر دو رئیس جمهور آمریکا ریگان و ترامپ جشن‌بگیران و شادشدگان در مرگ ایرانیان شدند. فیلم بالا لحظه ورود ناو وینسنس و کاپیتانش ویل راجرز به بندر سان دیه‌گو است.

لحظه‌ای با خود فکر کنید که در حین رانندگی، کبوتری با شیشه ماشین شخصی‌تان تصادف می‌کند. شما حداقل به عنوان یک انسان تا چندین دقیقه احساساتتان جریحه‌دار شده و ناراحت و متاثر می‌شوید. حال جشن باشکوه ناو وینسنس پس از کشتار ۲۹۰ مسافر یک هواپیمای غیرنظامی در ماموریت پشتیبانی از صدام را ببینید و انگشتان به علامت پیروزی گرفته این شخص و فضای پایکوبی نیروی دریایی آمریکا در این بندر نظامی. فکر کنید ما در زمان کشتار مردم آمریکا در جنایت برج‌های دوقلو چنین جشنی برای قاتلین عربستانی‌شان می‌گرفتیم؟.... تجربه‌ای شخصی از خود می‌گویم.

در جنگ ایران و عراق دیده‌بانی بودم در شهر محاصره شده آبادان و وظیفه‌ام انهدام توپخانه‌هایی بود که مردم در محاصره‌شده شهرم را بی‌هیچ ترحمی زیر آتش قرار داده و می‌کشتند. سال‌ها بعد از جنگ اتفاقی با افسر توپخانه عراقی که اکنون دکتر جراح در بیمارستان بغداد شده روبه‌رو شدم. او گفت که سال‌هاست که شب‌ها خواب ندارد و من بدو گفتم اگر در لحظه شلیک به شهرم اوامر را اجرا می‌کردی از تو دلگیری ندارم، ولی اگر در همان لحظه شلیک از شادی به بالا و پایین می‌پریدی، این را نمی‌توانم ببخشم. چون صدام می‌تواند بر سرت تفنگ بگذارد، ولی هرگز نمی‌توانسته از تو بخواهد که از ته دل شاد باشی. به‌هرحال؛ کاپیتان ویل راجرز  مدال ابراز شجاعت در عملیات نظامی‌اش را کمی بعدتر از دولتمردان آمریکایی گرفت.

جان بولتون در کتاب جدیدش از مربیش، پل لاکسالت سناتور پیشین ایالت نوادا چنین نکته کلیدی را با افتخار و به عنوان سرمشق همیشگی  زندگیش یادآوری می‌کند (در سیاست هیچ اقدام معصومانه‌ای وجود ندارد). به همین علت است که دولت آمریکا تاکنون دوبار پا به پای  عزای ملت ایران در مرگ مسافران هواپیمای ایرباس و اوکراینی به جشن و پایکوبی پرداخته، درست برعکس رفتار ملت ما که در زمانی که تروریست‌های وابسته به دولت عربستان، دو برج تجارت جهانی را با کارکنان بی‌گناهش نابود کردند و مردمان ایران جهت انسانیت و همدردی برای این بی‌گناهان شمع‌ها روشن کردند. که شاید بعدها  به علت همین انسانیت منع ورود مردم کشورم به جای اتباع عربستانی در خنده‌دارترین جوک دنیا به خاک کشور آمریکا کلید خورد. به علت این حجم از تجربیات است که ما مردم ایران از هم اکنون منتظر انتشار خبرگرفتن مدال شجاعت خلبان اف ۱۵ از دست ترامپ طی مراسمی باشکوه  در کاخ سفید هستیم.

اکنون با دیدن این فیلم و خواندن این نوشته، شاید بهتر ملت آمریکا متوجه شود  که چرا  ما مسلمانان در خاورمیانه، در حال فرار از دست دولتمردان جاهل، مغرور و یاوه‌گوی‌شان هستیم...  

ملت آمریکا، به شما هم توصیه  می‌کنم همچون حضرت مسیح از دست چنین دولتمردانی که تزریق  مواد ضدعفونی را برای رفع مشکل ویروس کرونا  تجویز  می‌کنند، گریزان شده و پا به فرار بگذارید. این توصیه حضرت مسیح  را برای حفظ جان خود و خانواده‌هایتان حتما جدی بگیرید.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =