نماینده ایلام: مدیران متخصص و متعهد تقویت می شوند

ایلام- ایرنا- نماینده حوزه شمالی ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مدیران متخصص و متعهد در ایلام تقویت می شوند، گفت: طی بررسی های انجام شده در سایه تلاش و کوشش مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام امنیت خاطر کارمندان و کارگران فراهم شده است.

سارا فلاحی روز چهارشنبه در جریان بازدید از پالایشگاه گاز ایلام با اشاره به اینکه مدیران در کنار تخصص و تعهد باید شان کارکنان را حفظ کنند، اظهار داشت: در این واحد صنعتی، روابط عمومی قوی و دیپلماسی مبتنی بر احترام برای مدیران، کارکنان و کارگران ایجاد شده که در چهره تک به تک آنان به خوبی دیده می شود.

وی افزود: مدیری که در کنار تجربه و تخصص برای کارکنان آرامش ایجاد می کند باید تقویت شود و اگر نقطه ضعفی دارد باید نمایندگان با استفاده از روش های مختلف آن را برطرف کنند.

نماینده حوزه شمالی استان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش می شود مدیران بومی و کاردان در دستگاه های اجرایی استان تقویت شوند، ادامه داد: کار کردن در این مجموعه صنعتی برای افراد بومی از جمله متخصصان، کارمندان و کارگران یک فرصت طلایی است و فعالیت دیگر نیروهای تخصصی که خارج از استان در این مجموعه تلاش می کنند، قابل تقدیر است.

فلاحی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه تلاش می شود با رایزنی با شرکت ملی گاز ایران فاز یک پالایشگاه تکمیل شود، ابراز داشت: از این طریق فرصت های بیشتری برای استان و کشور ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم فاز دوم این پالایشگاه نیز راه اندازی شود، تاکید کرد: نیروهایی که در این پالایشگاه کار می کنند باید به لحاظ اقتصادی و معیشتی تامین شوند تا دغدغه دیگری نداشته باشند.

نماینده مردم ایلام، ایوان ،سیروان، چرداول ، هلیلان ، مهران و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش می شود نیروهای قراردادی تبدیل وضعیت شوند، اضافه کرد: کارگرانی که با پیمانکاران کار می کنند باید شأن آنها حفظ و مطالبات آنان به موقع پرداخت شود.

فلاحی یادآور شد: میزان تولید پالایشگاه گاز ایلام نسبت به سالهای گذشته، افزایش چشمگیری داشته است که انتظار می رود مسئولان آن در سال جهش تولید، برای تداوم و تحقق آن تلاش بیشتری کنند.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام نیز در این دیدار با اشاره به اینکه عملیات اجرایی این پالایشگاه سال ۸۲ شروع و سال ۸۶ به بهره برداری رسید، گفت: ظرفیت اسمی فاز اول ۶.۸ میلیون متر مکعب گاز بود که یکی از اهداف احداث آن تأمین پایدار گاز غرب کشور بوده است.

روح الله نوریان افزود: علیرغم اینکه ظرفیت تولید این شرکت به نسبت تولید سایر پالایشگاه های کشور پائین بود، بدلیل نقش بالانس کننده ای شبکه گاز کشور بخصوص در فصل زمستان برای شرکت ملی گاز ایران بسیار استراتژیک و با اهمیت بوده است.

وی به خصوصیات اصلی پالایشگاه گاز ایلام که با برخی پالایشگاه های کشور متفاوت است، اشاره و تاکید کرد: محصول محور بودن و تولید محصولات متنوع باعث شده که این مجموعه صنعتی در حوزه های مختلف به اقتصاد کشور کمک کند.

تحقق ۸۳ درصدی برنامه تولید گاز طبیعی در پالایشگاه ایلام

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه سال گذشته یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی تعهد شرکت بوده که ۸۳ درصد آن محقق شده است، اظهار داشت: عدم تحقق ۱۰۰ درصدی در این حوزه بدلیل تعمیرات اساسی ۵۸ روزه و بخشی هم بدلیل نصب کلدباکس بوده است.

نوریان با اشاره به اینکه یکی از اقدامات شاخص که در سال ۹۸ انجام شد ، نصب کلدباکس و مبدل های حرارتی بوده است، اضافه کرد: با نصب آنها هم پایداری تولید محقق خواهد شد و هم کیفیت محصولات تضمین و باعث پائین آوردن مرکاپتان گاز تزریق شده به خط سراسری می شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته تعهد شرکت در تولید میعانات گازی ۹۳ درصد و گوگرد ۱۰۷ درصد محقق شده است، تصریح کرد: میزان تولید LPG بدلیل عدم راه اندازی پتروشیمی ایلام ۱۶ درصد تحقق یافته است.

افزایش ۳۶۰ درصدی تولید LPG در پالایشگاه گاز ایلام

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد قابل توجهی در زمینه تولیدات محقق شد، گفت: میزان گاز تزریقی به خط سراسری ۲۰ درصد، میعانات گازی ۶ درصد، گوگرد ۲۱ درصد و LPG بیش از ۳۶۰ درصد افزایش یافته است.

نوریان با بیان اینکه در سال جاری برنامه های مدونی برای افزایش تولیدات و بازاریابی محصولات تولیدی در دست اقدام است، افزود: پیگیری و رفع مشکلات دمایی واحدهای آمین و بازیافت اتان، رفع مشکل ناپایداری نیروگاه‌ها و ارتقاء سیستم کنترل کمپرسورهای زیمنس و بویلرهای فشار پایین و راه‌اندازی واحد شیرین‌سازی اتان، از پروژه‌های مهم در حال پیگیری در راستای افزایش هرچه بیشتر کیفیت محصولات و کاهش توقفات ناخواسته‌ و هزینه‌های تولید، می‌باشد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام در پایان ابراز امیدواری کرد که با راه‌اندازی کامل پتروشیمی ایلام در سال جاری و به تبع آن امکان پمپاژ و ارسال اتان، گاز مایع خام و میعانات به آن مجتمع، پالایشگاه گاز ایلام از لیست شرکت‌های آلاینده هوا خارج شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =