۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۳
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83888866
۰ نفر

برچسب‌ها

گزارش ایرنا جان دوباره به درختان اردوگاه البرز بخشید

کرج - ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد:  انتشار گزارش ایرنا با عنوان " مرگ تدریجی درختان در اردوگاه دانش آموزی البرز " و پیگیری های این رسانه، ضمن جلوگیری  از تداوم خشکیدگی درختان ، جان دوباره ای به این فضای تفریحی بخشید.

فرشته فهمیده روز چهارشنبه به ایرنا گفت: این اردوگاه فرهنگی- تربیتی درابتدای جاده کردان ساوجبلاغ قراردارد که به علت پلمب چاه، درختان تنومند و فضای سبز آن از ۲ ماه پیش در معرض خشکیدگی قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه آب چاه این اردوگاه بیش از ۲ ماه پیش پلمب شده بود، خاطرنشان کرد: در اردوگاه دانش آموری شهیید بهشتی کردان افزون بر چمنزار، ۲۸۰ اصله درخت ۳۰ ساله وجود دارد.
وی بیان داشت : چاه  آب این اردوگاه به دلیل بدهی پلمب شد که متاسفانه این اقدام سبب شد ۷۰ درصد از درختان و سبزینگی  این اردوگاه آسیب ببیند.
فهمیده افزود: پس از پیگیری های مجدانه خبرگزاری جمهوری اسلامی استان البرز http://www.irna.ir/news/83853520/،  مسوولان  شرکت آب منطقه ای استان البرز نسبت به فک پلمب چاه این فضای سبز اقدام کردند و  درختان و فضای سبز اردوگاه دانش آموزی کردان جان دوباره گرفت .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز اضافه کرد: در مدت پلمب چاه آب اردوگاه فرهنگی - تربیتی کردان البرز،  بارها به مسوولان ذیربط نامه نگاری و هشدار داده شد اما تاپیش از پیگیری ایرنا بی نتیجه بود.

فهمیده گفت: این اردوگاه ۱۸ هکتاری چندین معارض دارد و فقط حدود هشت هکتار آن در اختیار آموزش و پرورش است.
وی ادامه داد: چاه آب این اردوگاه نیز در قسمت اراضی معارضین واقع شده و دراین سال ها آموزش و پرورش برای پیشگیری ازخشک شدن درختان و فضای سبز این اردوگاه هزینه آب مصرفی را پرداخت کرده است.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز افزود: امسال در شورای آموزش و پرورش استان البرز مشکلات اردوگاه های استان از جمله شهید بهشتی بررسی شد و از مدیران دستگاه های اجرایی برای کمک به این مجموعه ها دستور لازم صادر شد.

وی تاکید کرد: جمعیت بالای دانش آموزی البرز که با جمعیت کل تعدادی از استان های کشور برابری می کند نیاز به امکانات و زیرساخت های فرهنگی و آموزشی از جمله اردوگاه های دانش آموزی دارد.

جمعیت دانش آموزی استان البرز بیش از ۵۰۰ هزار نفر است .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =