پایگاه‌های کمیته امداد آماده دریافت نذورات قربانی مردم است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه، با اشاره به نزدیکی عید قربان گفت: پایگاه‌های کمیته امداد آماده دریافت نذورات قربانی مردم خیر و نیکوکار استان است.

محسن رخصی روز چهارشنبه در نشست خبری که در سرسرای کمیته امداد استان کرمانشاه برگزار شد، همچنین از راه اندازی ۱۹ قربانگاه ذبح قربانی در سطح استان خبر داد و افزود: خیرانی که قصد دارند دام های قربانی خود را برای توزیع بین نیازمندان ذبح کنند، می توانند دام  را به این قربانگاه ها تحویل دهند تا تمام مراحل ذبح، بسته بندی گوشت و توزیع آن انجام شود.

او با بیان اینکه در ذبح تمام پروتکل های بهداشتی ویژه کرونا رعایت می شود، اضافه کرد: خیران حتی می توانند قیمت یک دام قربانی یا هر مقداری که می خواهند نذر قربانی بدهند به صورت نقد به شماره کارت بانکی ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۳۹۶۲۷ کمیته امداد پول واریز کنند تا از طرف آنها و نیت شان دام قربانی خریداری و گوشت آن بین مددجویان زیرپوشش توزیع شود.

رخصی همچنین با اشاره به فشار اقتصادی و وضعیت سخت معیشتی خانواده های نیازمند در این ایام افزود: پایگاه های کمیته امداد در سطح استان برای دریافت نذورات قربانی مردم مستقر هستند و یا افراد می توانند با مراجعه به سایت emdad.ir، شماره گیری کد #۸۸۷۷* از طریق تلفن های همراه و شماره کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۳۹۶۲۷ نسبت به پرداخت نذورات عید قربان اقدام کنند.

او در ادامه آدرس قربانگاه های سطح شهر کرمانشاه را انتهای شهرک دانش، پل ولایت شهرک الهیه، میدان ایثار و میدان آزادی  اعلام کرد.

سبد حمایتی بین خانوار کمیته امداد توزیع می شود

مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با گرامی داشت دهه ولایت (عید قربان تا عیدغدیرخم) از آغاز رزمایش دوم مواسات و همدلی در استان خبر داد و با اشاره به وضعیت سخت معیشتی اقتصادی مردم در این ایام کرونایی، از خیران و نیکوکاران سخاوتمند کرمانشاهی خواست در رزمایش دوم مواسات و همدلی که از عید قربان تا عید غدیرخم شروع و در ماه های محرم و صفر نیز ادامه خواهد داشت به مانند مرحله اول یار و همراه نیازمندان باشند.

رخصی افزود: در رزمایش اول مواسات و همدلی که به پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری شروع شد؛ مردم خیر و نیک اندیش کرمانشاه ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند که از محل این اعتبارات بیش از ۷۰ هزاربسته معیشتی و ۱۸۰ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان در ماه مبارک رمضان توزیع شد

او همچنین از توزیع بسته های حمایتی ویژه عید غدیر خم بین مددجویان کمیته امداد خبر داد گفت: این بسته‌های حمایتی از محل کمک های مردمی و اعتبارات داخلی کمیته امداد تامین شده است شامل برنج، روغن و مرغ است که از ۱۸ مرداد ماه روز عید غدیرخم به صورت نوبتی و با مراجعه به فروشگاه رفاه توزیع خواهد شد.

۸۰ هزار خانوار با جمعیت ۱۸۴ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد کرمانشاه است؛ این استان با ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۴ شهرستان و ۲ هزار ۵۹۵ روستا دارد.

سرخط اخبار استان‌ها