۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 83888697
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

گمانه زنی درباره انتخاب معاون بایدن ، آیا سناتور هریس شانسی دارد؟

تهران-ایرنا- رسانه‌های آمریکایی با اشاره به یادداشت شخصی که در دست جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ رویت شده است به گمانه‌زنی درباره احتمال انتخاب کامالا هریس سناتور آمریکایی به عنوان معاون او در صورت پیروزی در انتخابات پرداخته‌اند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای پولیتیکو، بایدن در حالی به سوالات خبرنگاران پاسخ می داد یادداشت هایی را در دست داشت که عکاس خبرگزاری آسوشیتدپرس مطالب روی آن را شکار کرده است. نام هریس در صدر فهرستی از چند موضوع مورد بحث بود.

در پایین نام این سناتور آمریکایی از کالیفرنیا به چند نکته اشاره می شد: این که بایدن معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا به هریس کینه ای ندارد. این موضوع به نزاع آنها در مناظره انتخابات اولیه دموکرات ها در تابستان گذشته اشاره داشت. به نظر می رسد که بعد از این که یکی از معتمدان اصلی بایدن درباره احتمال نامزدی هریس به عنوان معاون بایدن ابراز نگرانی کرده بود این موضوع توجهات را به خود جلب کرده است.

هریس برای کسب نامزدی حزب متبوع خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در انتخابات آتی رقابت می کرد اما سپس انصراف داد و بایدن با اشاره به کمپین هریس با خود او و دیگر نامزدهای دموکرات، در این یادداشت از هریس به عنوان فردی «با استعداد» نام برده و اشاره کرده که هریس کمک زیادی به کمپین او کرده و برای این سناتور زن احترام زیادی قائل است.

این یادداشت از آن جهت اهمیت دارد که به تازگی پولیتیکو در گزارشی به نقل از کریس دود یکی از دوستان نزدیک بایدن و یکی از مدیران کمیته تایید صلاحیت معاون رئیس جمهوری بایدن به تازگی به مناظره سخت هریس با بایدن در ابتدای رقابت های انتخاباتی دموکرات ها اشاره کرد و بیان کرده او هنوز از این موضوع ابراز پشیمانی نکرده است.

هریس که از سیاهپوستان آمریکا است در این مناظره گفته بود که بایدن «اظهارات مخربی» درباره همکاری اش در گذشته با سناتورهای جدایی طلب مطرح  کرده بود و مخالفت بایدن با طرح اختلاط دانش آموزان سیاه پوست و سفید پوست در اتوبوس های مدارس را محکوم کرد.

پولیتیکو نوشت: یادداشت بایدن نشان می دهد که او می خواهد به هرگونه تنشی درباره روابطش با هریس خاتمه دهد. به نظر می رسد همان طوری که از این یادداشت مشخص است هریس قرار است به یکی از معتمدان او تبدیل شود و در مراسم هایی به صورت آنلاین به دلیل کرونا برگزار شده در کنار او رویت شده است.

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا سوم نوامبر برابر با ۱۳ آبان برای انتخاب رئیس جمهوری جدید آمریکا و معاون او برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =