۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۹
کد خبرنگار: 1414
کد خبر: 83888682
۰ نفر

برچسب‌ها

روستاهای مستعد حوزه بوم‌گردی اردبیل شناسایی می‌شود

اردبیل - ایرنا - معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: روستاهای مستعد سرمایه‌گذاری در حوزه بوم‌گردی که دارای ظرفیت‌های بالقوه در این حوزه هستند در این استان شناسایی می‌شود.

به گزارش ایرنا ، صغری پیرفرشی روز چهارشنبه در جلسه بررسی پرونده‌های متقاضیان اقامتگاه‌های بوم‌گردی در اردبیل اظهارداشت: بزودی مجوز راه‌اندازی واحدهای بوم‌گردی در این روستاها صادر خواهد شد.

او با بیان اینکه در گذشته مجوزهای صادره بوم‌گردی متمرکز بر چند روستا بوده است، اظهارداشت: با توجه به گستردگی روستاهای استان و جذابیت‌های ویژه تاریخی و طبیعی هر یک از روستاها در تلاش هستیم تا مجوزها به صورت متوازن به روستاهایی که دارای ظرفیت‌های بالقوه هستند، مجوزهای راه‌اندازی واحدهای بوم‌گردی اعطا شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از شناسایی ظرفیت‌های ایجاد بوم‌گردی در روستاهای استان خبر داد و گفت: با شناسایی روستاهای هدف اطلاع‌رسانی در مورد نحوه و اهداف توسعه بوم‌گردی به جوامع محلی انجام و توزیع متوازن بوم‌گردی در روستاهای مستعد تحقق می‌یابد.

فرشی بیان‌کرد: در این زمینه با روسای ادارات در شهرستان‌های استان نیز هماهنگی لازم انجام شده تا با برگزاری جلسات مختلف اقدامات در این حوزه پیگیری و نسبت به شناسایی روستاهای دارای ظرفیت اقدام شود.

او افزود: برای تحقق این موضوع راهکارهای عملیاتی کردن آن و نقش دستگاه‌های مختلف در این زمینه مورد بررسی قرار گرفته و تلاش می‌شود در این زمینه گام‌های جدید و اساسی برداشته شود تا شاهد توسعه متوازن بوم‌گردی در روستاهای مستعد استان باشیم.

تاکنون از ۳۷ منطقه نمونه گردشگری استان اردبیل در هفت منطقه نمونه گردشگری شورابیل اردبیل، برجلو و سقزچی نیر، خیاو تا گردولی مشگین‌شهر، فندقلو نمین، طبیعت سبز پارس سرعین و سد گیلارلو گرمی برای سرمایه‌گذاری کلان مجوز داده شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =