استاندار: قطعی برق در کرمانشاه تمام شد

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه بااشاره به قطعی‌های رخ داده در شبکه توزیع برق استان گفت: از امروز در شهر کرمانشاه قطعی برق نخواهیم داشت و تلاش بر این است که مشکل بقیه نقاط استان نیز در روزهای آتی رفع شود.

هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: باتوجه به گرمای شدید این روزها در کشور و استان کرمانشاه مصرف روزانه برق افزایش چشم‌گیری پیدا کرده است که این امر در روزهای گذشته منجر به قطعی برق در برخی از نقاط استان شد.

وی افزود: بابت قطعی های رخ داده در شبکه توزیع برق استان از مردم کرمانشاه عذرخواهی می کنیم و امیدواریم در این ایام با کمترین مشکل روبه رو شده باشند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اکنون سهمیه برق مصرفی روزانه در استان کرمانشاه ۷۳۰ مگاوات است، گفت: با رایزنی های انجام شده به منظور تامین برق موردنیاز مردم روزانه ۳۰ تا ۴۰ مگاوات به سهمیه استان اضافه شد.

وی با تاکید بر اینکه ادارات دولتی باید مصرف برق خود را مدیریت کنند، گفت: در صورت مشاهده مصرف بیش از حد برق توسط ادارات دولتی برق آنها قطع خواهد شد و باید از برق اضطراری استفاده کنند.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: همچنین در صورتی که باز هم با افزایش مصرف مردم روبه رو شویم به جای قطع کردن برق مصرفی منازل مردم، برق ادارات به صورت دوره ای قطع می شود.

وی ادامه داد: مدیر شرکت توزیع برق استان کرمانشاه نسبت به اتمام روند قطعی برق متعهد شده است و در صورت تکرار این موضوع برخورد خواهد شد.

استاندار کرمانشاه توضیح داد: عملکرد مدیریت شرکت توزیع برق استان کرمانشاه تاکنون بسیار مطلوب بوده است با این حال ملاک برای ماندن مدیران جلب رضایت مردم است.

شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه ۷۷۰ هزار مشترک برق دارد.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد.

اخبار مرتبط