منافع و دارایی‌های از دست رفته سازمان همیاری شهرداری‌های زنجان احیا شد

زنجان - ایرنا - مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان زنجان گفت: در راستای رویکرد جاری و جدی در این سازمان، طی دو سال گذشته احیای منافع و دارائی های از دست رفته این سازمان، در دستور کار قرار گرفت.

سعید امیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موارد مصداقی در این خصوص، افزود: یکی از عملکرد های مشخص و روشن سازمان تمرکز بر تعیین تکلیف شرکت منحله پدیده تجارت از شرکت های راکد وابسته به سازمان بود.

وی اضافه کرد: در همین راستا طی جلسات و تعاملات متعدد با شرکت ناصر الجزیره کویت به عنوان طرف قرارداد تجاری سازمان در اواخر دهه ۸۰ و پس از اخذ مجوزهای قانونی از شورای سازمان و هیات مدیره و انجام توافقات قطعی با طرف قرارداد،  نقدینگی بلوکه شده به دلیل اختلافات فی ما بین بعد از گذشت ۱۰ سال وصول شد.

این مسؤول ادامه داد: همچنین طی اقدام دیگری یک دستگاه مینی لودر بابکت بعد از هشت سال و با حل و فصل گره های قانونی از گمرک ترخیص شده و به قیمت کارشناسی در اختیار شهرداری دندی قرار گرفت.  

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان زنجان ادامه داد: در راستای تکالیف قانونی، پرداخت مطالبات بیمه و مالیات این مجموعه نیز از محل مبالغ وصولی، انجام شده است.

وی اظهار داشت: تسهیلات معوق مربوط به شرکت پدیده تجارت که سهامدار عمده آن سازمان همیاری بوده است  نیز بعد از گذشت ۱۰ سال تعیین تکلیف شده است.

امیدی  با اشاره به اینکه مراحل اداری و حقوقی انحلال شرکت پدیده تجارت انجام شده است، افزود: روند حقوقی در مراحل پایانی است تا مانع بسیار مهم دیگری از مسیر فعالیت های رو به جلو این سازمان که سهامداران آن مجموعه ۲۱ شهرداری استان هستند، برداشته شود.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان زنجان خاطر نشان کرد: این سازمان به شهرداری ها تعلق دارد و در واقع اصلی ترین تلاش این بود که  همیاری شهرداری ها به ریل اصلی و مسیر اصلی برگردد که  در این راستا  تعامل حداکثری با شهردار ی ها  را مبنا قرار داده و و در داخل  مجموعه نیز بر روی خرد جمعی و کار تیمی تاکید شده است.

استان زنجان ۲۱ شهرداری دارد که سهامداران سازمان همیاری شهرداری های استان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =