چرا حریف یزدانی برای تانک روس کُری خواند؟

تهران - ایرنا - «دیوید تیلور» دارنده مدال طلای جهان و حریف مستقیم «حسن یزدانی» بعد از پیروزی نمایشی برابر حریف نه چندان مطرح خود برای «عبدالرشید سعدالله‌یف» دارنده مدال طلای جهان و المپیک از روسیه، کُری خواند و او را دعوت به مبارزه کرد. این ۲ در وزن‌های ۸۶ و ۹۷ کیلوگرم کشتی می‌گیرند.

فدراسیون کشتی آمریکا بعد از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مسابقات کشتی و بعد از ۵ ماه مسابقات نمایشی کشتی را برگزار کرد که به صورت آنلاین برای علاقمندان پخش شد و به این صورت و به آرامی مسابقات و برنامه‌های کشتی خود را آغاز می‌کند.

بعد از مسابقه کشتی نمایشی چند هفته پیش، یک مسابقه حساس دیگر در شهر آستین ایالت تگزاس بین «کایل داک» دارنده ۲ مدال طلای وزن ۷۹ کیلوگرم در پیکارهای جهانی با «فرانک چامیزو» آزادکار کوبایی الاصل تیم ملی ایتالیا برگزار شد. پیش از این مسابقه این ۲ در فضای مجازی کُری زیادی برای یکدیگر خوانده بودند و به نحوی که حساسیت این مسابقه را دوچندان کرده بود اما در نهایت «کایل داک» آمریکایی موفق شد با نتیجه ۴ بر ۳ حریف خود را شکست دهد.

«کایل داک» آمریکایی قصد دارد برای حضور در بازی‌های المپیک از وزن ۷۹ به ۷۴ کیلوگرم تغییر وزن دهد و این یعنی باید «جردن باروز» دارنده مدال طلای جهان و المپیک را از پیش‌رو بردارد.  

باروز بعد از پیروزی داک مقابل چامیز و در صفحه شخصی خود از حضور داک در وزن ۷۴ کیلوگرم ابراز نگرانی کرده و گفت که این همان چیزی بود که همیشه از آن ابراز نگرانی می‌کردم.

در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز «دیوید تیلور» دارنده مدال طلای قهرمانی جهان و از حریفان اصلی «حسن یزدانی» در سال‌های اخیر بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیت با نتیجه ۱۱ بر صفر مایلز مارتین را شکست داد.

تیلور اما بعد از این مبارزه در صفحه شخصی خود برای «عبدالرشید سعدالله‌یف» روس که با پیروزی با ضربه فنی مقابل «کایل اسنایدر» دارنده مدال جهان و المپیک در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۸ مجارستان به نوعی ابهت اسنایدر را در هم شکست نیز خط و نشان کشید.

رشید در پاسخ او نوشت، تمرین کن شاید در پاییز ببینمت.

اما نکته ابهام آمیز خط و نشان کشیدن «دیوید تیلور» آمریکایی برای  «عبدالرشید سعدالله‌یف» روس که در ۲ وزن متفاوت یعنی ۸۶ و ۹۷ کیلوگرم کشتی می‌گیرند وجود دارد. آیا تیلور قصد دارد در پیکارهای جهانی در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی بگیرد؟ در آن صورت تکلیف ۲ مدعی اصلی این وزن یعنی «کایل اسنایدر» و «جی دن کاکس» که به تازگی به این وزن رفته، چه می‌شود.

به هر حال جواب این سووالات را تا چند روز دیگر و بعد از جلسه اتحادیه جهانی کشتی مشخص خواهد شد. اتحادیه جهانی کشتی قرار است در اواسط مرداد ماه امسال در خصوص برگزاری پیکارهای جهانی و قاره‌ای در رده‌های مختلف سنی نظر قطعی خود را اعلام کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =