جستجو برای یافتن خانواده‌های مفقود در قوچان ادامه دارد

مشهد- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر قوچان گفت: عملیات جستجو برای یافتن سه خانواده که اخیرا گزارش ناپدید شدن آنها در منطقه دره شمخال شهرستان قوچان واقع در شمال خراسان رضوی ثبت شده همچنان ادامه دارد.

مسعود برازنده روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری خراسان رضوی ساعت ۲۳ دیشب به جمعیت هلال احمر اعلام کرد ۱۲ نفر عضو سه خانواده در دره شمخال گم شده‌اند. 

وی ادامه داد: گروه جستجو و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر قوچان با سرپرستی مسوول امداد و نجات این شعبه و همراهی نیروهای سپاه پاسداران از دیشب در این منطقه عملیات جستجو برای یافتن افراد گم شده را آغاز کرده‌اند. 

رییس جمعیت هلال احمر قوچان گفت: تا این لحظه یعنی ظهر امروز هشتم مرداد ماه نشانی از اعضای خانواده‌های مفقود پیدا نشده است.

وی افزود: با ادامه عملیات جستجو در صورت نیاز گروههای عملیاتی بیشتری از جمعیت هلال احمر برای جستجو به منطقه اعزام می‌شوند. 

برازنده ادامه داد: اعضای این سه خانوار روز یکشنبه (پنجم مرداد) به ‌قصد طبیعت‌گردی 2 روزه وارد دره شمخال شده و عصر سه‌شنبه طی تماس تلفنی با نیروهای پلیس با اعلام گرفتار شدن در دره به علت بارندگی و افزایش حجم آب رودخانه درخواست کمک کرده‌اند.

دره ۱۸ کیلومتری شمخال در جوار روستایی به همین نام از کیلومتر ۷۰ جاده قوچان - باجگیران آغاز و به منطقه درونگر واقع در جاده قوچان - درگز ختم می‌شود. دره شمخال که یکی از تفرجگاه‌های طبیعی جذاب در شمال خراسان رضوی محسوب می‌شود از شمال شرق به کوه آسلمه و از جنوب شرق به رودخانه دائمی کال شمخال محدود است. 

قوچان در ۱۲۵ کیلومتری شمال مشهد واقع است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =