۲۰۰ بسته کمک معیشتی در سرپل‌ذهاب توزیع شد

قصرشیرین- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر سرپل‌ذهاب گفت: ۲۰۰ بسته کمک معیشتی برای حمایت از نیازمندان بین اقشار ضعیف و خانواده‌های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا توزیع شد.

علی رحمان فتاحی روز چهارشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا افزود: جمعیت هلال احمر سرپل ذهاب در لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی و اجرای منویات ایشان برای کمک به نیازمندان جامعه نسبت به توزیع بسته های کمک معیشتی اقدام کرده است.

وی اظهارداشت: توزیع بسته های حمایتی هلال احمر بین اقشار ضعیف و خانواده هایی که از شیوع بیماری کرونا آسیب دیده اند در شهرو روستا همچنان تداوم دارد.

وی این بسته ها را شامل موادغذایی اساسی مانند برنج، روغن و ... اعلام کرد.

 سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۹۸ هزار و ۹۰۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۹۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۳۴۳ نفر رسید، چهار هزار و ۲۷ بیمار نیز در آی سی یو هستند.

سیما سادات لاری روز چهارشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (هشتم مرداد ۱۳۹۹) و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۳۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۶۰۴ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۸ هزار و ۹۰۹ رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۶ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری تاکنون به ۱۶ هزار و ۳۴۳ نفر رسید.