جشنواره ملی رویش ۲۴ مرداد آغاز می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری جشنواره ملی رویش در روزهای ۲۴ تا ۲۷ مرداد ماه خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت علوم، محمدهادی عسکری با اعلام این خبر افزود: به ‌رغم شرایط دشوار ناشی از شیوع بیماری کرونا در این دوره شاهد مشارکت بی نظیر کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در بخش های مختلف این جشنواره بوده ایم.
وی ادامه داد: دستورالعمل برگزاری جشنواره رویش در آبان ماه سال گذشته به رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ابلاغ شد.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: پس از ابلاغ دستورالعمل جشنواره، بخش دانشگاهی جشنواره رویش در نیمی از دانشگاه‌ها برگزار شد.
وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی به منظور برگزاری جشنواره ملی رویش متناسب با شرایط کرونایی از چند ماه قبل آغاز شد، خاطرنشان کرد: فراخوان ثبت آثار و فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی از ۲۰ تیر ماه سال جاری منتشر و پس از یک بار تمدید، سرانجام صبح روز ۶ مرداد ماه به اتمام رسید.
عسکری در ادامه سخنان خود گفت: در این دوره پنج هزار و ۳۶۸ کانون فرهنگی در جشنواره شرکت کردند و بیش از ۱۶ هزار فعالیت در چهار حوزه و ۲۳ موضوع کانونی در سامانه جشنواره به ثبت رسید.
وی ادامه داد: در بخش آثار جشنواره، بیش از ۸۰۰ «اثر فردی» شامل شعر و ادبیات، صنایع دستی، هنرهای تجسمی فیلم نامه، نمایش نامه و موسیقی ارسال و بیش از ۱۴۰ «اثر گروهی» شامل فیلم کوتاه، تئاتر، موسیقی به دبیرخانه واصل شده است.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اضافه کرد: ۱۰۰ ایده کانونی برای شرکت در بخش «ایده های برتر» و ۸۰ نفر از فعالان کانونی به عنوان «چهره موفق کانونی» در سامانه جشنواره ثبت شده است.
عسکری افزود: در این مرحله از جشنواره و با آغاز فرآیند داوری، بیش از ۹۰ نفر از برجسته ترین استادان، صاحب نظران و فعالان موضوعات مرتبط با رشته های جشنواره دعوت به عمل آمد تا نسبت به داوری و ارزیابی آثار و فعالیت های کانونی همکاری کنند.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به تدارک دبیرخانه جشنواره به منظور نمایش آثار واصله در قالب نمایشگاهی اظهار داشت: با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا بخش نمایشگاهی و کارگاه های توانمندسازی این جشنواره به صورت مجازی برگزار می‌شود.
عسکری از برگزاری جشنواره ملی رویش در روزهای ۲۴ تا ۲۷ مرداد ماه سال جاری به صورت بر خط خبر داد و خاطرنشان کرد: در این دوره از جشنواره و به منظور پاسداشت تلاش‌ها و خدمات ارزشمند جهادگر شهید «حسین علی مرادی»، آیین تجلیل از خانواده گرانقدر این شهید بزرگوار نیز برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش