خرید تضمینی گندم در استان مرکزی ۱۷۰ هزار تن افزایش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی گفت: میزان خرید تضمینی گندم این استان در سال زراعی گذشته نسبت به مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید ۱۷۰ هزار تن افزایش یافته‌است.

«غلامرضا ملکی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۳۰۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سال زراعی گذشته به‌صورت تضمینی از گندمکاران استان مرکزی خریداری شد که خرید این محصول در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید ۱۳۵ هزار تن بود.

وی ادامه داد: خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان مرکزی از دهم خرداد ماه امسال آغاز و تاکنون ۲۴۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز گندمکاران به صورت تضمینی خریداری و در سیلوهای این اداره کل ذخیره سازی شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی خاطرنشان کرد: خرید تضمینی گندم از کشاورزان این استان در سال‌جاری نیز نسبت به تمام سال ۹۲ حدود ۱۰۵ هزار تن افزایش یافته و پیش‌بینی می شود تاپایان زمان خرید تضمینی این محصول ۳۵۰ هزار تن محصول از گندمکاران خریداری شود.

ملکی گفت: افزایش میزان بارندگی‌ها، بهره‌گیری از بذرهای اصلاح شده، اصلاح روش کشت، افزایش حمایت‌های دولت از بخش کشاورزی و اعلام به موقع قیمت تضمینی گندم از جمله مهمترین عوامل افزایش خرید این محصول در استان مرکزی بوده‌ است.

وی ادامه داد: ۳۵ مرکز خرید تضمینی گندم در استان مرکزی پیش بینی شده و خرید تضمینی این محصول اکنون در ۳۲ مرکز اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان در حال انجام بوده و در صورت نیاز تعداد آنها قابل افزایش است.

استان مرکزی با وجود صنعتی بودن در زمره ۱۰ استان نخست کشور در بخش کشاورزی قرار دارد و ۹۰ هزار بهره‌بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.

۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد و یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =