۲ هزار نفر جذب آموزش و پروش خراسان رضوی می‌شوند

تربت‌حیدریه- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی از جذب ۲ هزار و ۳۸۰ نیروی جدید در این اداره طی سال جاری خبر داد.

قاسمعلی خدابنده سه‌شنبه شب در نشست شورای اداری شهرستان زاوه گفت: این نیروها از طریق آزمون استخدامی که به احتمال زیاد شهریور ماه برگزاری می‌شود، حذب آموزش و پرورش خراسان رضوی می‌شوند.

وی افزود: مجوز ما برای به کارگیری نیروهای جدید در قالب ماده ۲۸ در سال ۹۷ حدود ۴۶۰ نفر بود که این تعداد در سال گذشته به ۹۶۰ نفر افزایش یافت و امسال نیز با جذب نیروهای جدید، مشکل کمبود معلم تا حد بسیار رفع می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: امسال هزار و ۷۵۶ نفر جذب دانشگاه فرهنگیان خواهند شد و با رایزنی صورت گرفته در صورتی که بتوانیم فضای مورد نیاز را تامین کنیم ۲۵۰ نفر دیگر نیز به این تعداد افزوده خواهد شد.
وی گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، مدارس در ۱۵ شهریور ماه بازگشایی خواهند شد و این به معنای تشکیل کلاس به صورت حضوری نیست.

خدابنده افزود: در سال تحصیلی جدید بر اساس وضعیتی که پیش خواهد آمد و بر اساس روش‌هایی که پیش از این اعلام شده، آموزش‌ها به صورت نیمه حضوری یا مجازی خواهد بود.

استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی افزون بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز دارد که این تعداد، حدود ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور را تشکیل می‌دهد.

شهرستان زاوه در ۱۷۵ کیلومتری جنوب مشهد واقع است‌.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها