۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۳۲
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83888334
۰ نفر

برچسب‌ها

یک گردان جدا شده  از دولت مستعفی یمن به انصارالله پیوست

تهران-ایرنا-یک عضو انصارالله یمن از جدا شدن یک گردان کامل از نیروهای دولت "عبدربه منصورهادی" رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن و مورد حمایت ائتلاف سعودی و پیوستن آن به انصارالله یمن خبر داد.

به گزارش ایرنا، «محمد البخیتی»، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن سه‌شنبه شب در توئیتی نوشت که این گردان کامل از ارتش تحت امر دولت مستعفی یمن شده و به صنعاء، پایتخت یمن آمده‌ است.

براساس گزارش این عضو انصارالله یمن، این گردان منشق شده از دولت منصور هادی به همراه فرمانده خود به دولت نجات ملی (وابسته به انصارالله) ملحق شده است.

البخیتی البته به نام این گردان هیچ اشاره‌ای نکرده است.

این نخستین بار نیست که دسته‌های مختلف نظامی تحت امر دولت فراری یمن به خاطر نارضایتی، به دولت نجات ملی یمن وابسته به انصارالله پیوسته و از ائتلاف سعودی -اماراتی جدا شده‌اند.

تیرماه سال گذشته نیز "فیصل العفیف" افسر امنیتی و اطلاعاتی تیپ ۱۵۶ مستقر در منطقه "الیتمة" واقع در استان "الجوف" پس از جدایی‌ از ائتلاف متجاوز سعودی و نیروهای ارتش دولت مستعفی یمن، وارد صنعاء شد و به جنبش انصارالله پیوست.

العفیف دومین مسؤولی بود که از ارتش منصور هادی جدا می‌شد و به صنعاء می‌آمد، پیش از آن نیز یک افسر بلندپایه دولت فراری یمن یک هفته پیش از وی به انصارالله پیوسته بود.

جدا شدن نیروهای مورد حمایت سعودی در یمن در حالی صورت می گیرد که برخلاف پیش بینی‌ها و تحلیل‌های نظامی این ائتلاف، با مقاومت سنگین و دور از انتظار نیروهای مردمی، عرصه بر نیروهای عبدربه منصورهادی تنگ شده است و این نیروها با خسارت و تلفات سنگینی  از سوی انصارالله روبرو شده‌اند و مقاومت مردمی یمنی‌ها، در میان ارتش دولت مستعفی و نیروهای تحت امر ائتلاف، شکاف ایجاد کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =