استرالیا از همکاری با آمریکا برای یافتن واکسن کرونا خبر داد

نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه استرالیا از همکاری با آمریکا برای یافتن واکسن کرونا خبر داد و گفت: امروزه از هر زمان دیگری نقش موسسات چندجانبه اهمیت یافته است.

ماریز پین روز سه‌شنبه در نشست خبری مشترک با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و وزیران دفاع دو کشور که در واشنگتن برگزار شد، افزود: زمان ویژه‌ای برای همه است و من به همه خانواده‌های جان باختگان ناشی از کووید-19 تسلیت می‌گویم.

آمریکا تا کنون بیش از 4 میلیون و 390 نفر مبتلا به کووید-19 شناسایی کرده است و بیش از 151 هزار نفر هم در این کشور به خاطر این بیماری جان باخته‌اند.

وزیر خارجه استرالیا با بیان اینکه روابط آمریکا و استرالیا برای مدت طولانی و براساس ارزش‌های مشترک بنا شده است، افزود: ما خواستار پاسخ سریع به مشکلات ناشی از ویروس کرونا و همچنین چالش‌های اقتصادی ایجاد شده نه فقط در 6 ماه گذشته بلکه در سال‌های اخیر هستیم.

پین ادامه داد: استرالیا و آمریکا بر امنیت سلامتی ایندو-پاسفیک در کمک به کشورها برای مبارزه با کووید-19 و پیشگیری فوری از همه‌گیری‌های آتی متعهد هستند . ما امروز درباره گسترش همکاری های خود به عنوان شرکای امنیت سلامتی و همچنین همکاری برای یافتن واکسن ویروس کرونا تبادل نظر کردیم.

وی اضافه کرد: بعضی از کشورها از فرصت همه‌گیری برای تضعیف لیبرال دموکراسی ما بهره می‌گیرند، نقش موسسات چندجانبه نسبت به هر زمان دیگری برای پشتیبانی از ارزش‌ها و اهداف استراتژیکمان بسیار اهمیت دارد.

وزیر خارجه استرالیا یادآور شد: قرار شد کمیته ای از وزارت خارجه و تجارت استرالیا با وزارت خارجه آمریکا برای رصد و پاسخ به دروغ‌پراکنی‌های خسارت‌بار تشکیل شود.

اگرچه به طور مشخص منظور خود را از این دروغ‌پراکنی مشخص نکرد اما بر لزوم واکنش به هنجارشکنی‌های بین المللی تاکید ورزید و گفت این مساله باید درباره فرسایش آزادی در هنگ کنگ توسط چین مد نظر قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =