رفع تصرف اراضی ملی و امدادرسانی به گردشگران در آستارا

آستارا - ایرنا - ماموران منابع طبیعی آستارا ۲ هزار و ۷۰۰ متر مربع اراضی ملی را از دست متصرفان آزاد کردند و اعضای هیات نجات غریق این شهرستان، چهار گردشگر را از غرق شدن در آبهای ساحلی آن نجات دادند.

نسرین غزنوی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا عصر سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: فردی در روستای کانرود، ۲ هزار و ۷۰۰ متر مربع از اراضی ملی را تصرف کرده بود و امروز با پیگیری حقوقی، به آزادی زمین و دستگیری و معرفی فرد متخلف به دادگاه اقدام شد.

وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است و اراضی جنگلی، کوهستانی و جلگه ای را دربر می گیرد.

رئیس هیات نجات غریق آستارا هم گفت: چهار گردشگر اهل شهرستان های اردبیل و اراک، امروز و دیروز در طرح های سالمسازی سفیر امید و صدف آستارا در معرض خطر خفگی قرار داشتند و با حضور به موقع ناجیان غریق، از غرق شدن نجات یافتند.

حسین انزابی ادامه داد: با توجه به استقبال مسافران از ساحل آستارا، ۱۵ ناجی در نوار ساحلی استقرار یافته‌ اند و ساعت کار آنها از هشت تا ۲۰ است و گردشگران از شنا در هوای بارانی و مناطق خطرآفرین خودداری کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۸ کیلومتر نوار ساحلی در حاشیه دریای خزر، در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =