رفع مشکلات آموزشی سیستان  بلوچستان در اولویت است

زاهدان- ایرنا- رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: با توجه به فاصله داشتن وضعیت فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان نسبت به میانگین کشوری رفع مشکلات آموزشی این استان در اولویت قرار دارد.

مهراله‌رخشانی مهر شامگاه سه‌شنبه در حاشیه سفر به زاهدان در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در سال‌های اخیر میزان اعتبارات مصوب پروژه‌های مشارکتی هم رشد بسیار خوبی داشته به طوریکه از ۲۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ به بیش‌از سه هزار میلیارد تومان در سال ۹۹ رسیده است.

وی ادامه داد: در سال‌های ۹۶ تا ۹۸ ردیف اعتباری تکمیل پروژه‌های خیران مدرسه ساز سیستان و بلوچستان همیشه تخصیص کامل داشته و این تخصیص برای سال ۹۷ به ۱۱۰ درصد رسیده است.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: اعتبارات پروژه‌های مشارکتی مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان امسال نسبت به پارسال با جهش مطلوب افزایش چهار برابری داشته است.

وی اظهارداشت: ۲‌هنرستان با توجه به نیاز شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل و زهک ساخته خواهد شد.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.

همچنین از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان، ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha