۱۵ مرداد، آخرین فرصت درخواست تسهیلات کرونایی اصحاب فرهنگ خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: شاغلان مراکز فرهنگی، هنری و رسانه‌ای استان می‌توانند تا ۱۵ مردادماه با مراجعه به سامانه اینترنتی کارا برای دریافت تسهیلات کرونایی اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، حسین فرخنده روز سه شنبه با اشاره به مهلت تمدید شده ثبت نام، اظهار داشت: صاحبان کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه ای، اعم از بیمه شده و یا بیمه نشده، که تاکنون موفق به ثبت تقاضای دریافت تسهیلات کرونایی در سامانه کارا نشده اند با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir ثبت نام و از تسهیلات در نظر گرفته شده بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه تسهیلات مزبور ۲۴ ماهه و با نرخ سود ۱۲ درصد خواهد بود، افزود: این تسهیلات در سه سقف ۱۶۰ میلیون ریالی برای کارفرمایان دارای کد کارگاه، ۸۰ میلیون ریالی برای کارفرمایان خویش‌فرما و ۶۰ میلیون ریالی برای آزادکاران فاقد بیمه منظور می شود.
فرخنده در خصوص نحوه وثیقه سپاری به بانک ها برای این دریافت این تسهیلات نیز گفت: تا سقف ۱۶۰ میلیون ریال تنها سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک نیاز است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی تاکید کرد: بر اساس اعلام رسمی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صاحبان کسب و کارهای فرهنگیِ متقاضی دریافت تسهیلات دولتی تنها تا ۱۵ مردادماه برای ثبت نام در سامانه کارا فرصت دارند و این فرصت تمدید نخواهد شد.
۷۹ رسته از فعالان زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشمول طرح دریافت تسهیلات کرونا می شوند.

بر اساس اعلام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شیوع ویروس کرونا، تنها در ماه های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹، با تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری، بیش از ۲۴۰ میلیارد ریال زیان به بخش فرهنگ و هنر این استان وارد کرده بود که بدون شک این خسارت تاکنون افزایش یافته است اما اداره یاد شده آنرا به‌روزرسانی نکرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =