تاکید فرماندار اندیمشک بر لزوم توسعه زیرساخت‌های ارتباطات و مخابرات مدارس این شهرستان

اندیمشک-ایرنا- فرماندار شهرستان اندیمشک با اشاره به جمعیت دانش آموزی ۳۰ هزار نفری این شهرستان گفت: توسعه زیرساخت های ارتباطات و مخابرات برای بهبود خدمات آموزشی مدارس و آموزشگاههای شهرستان در شرایط کرونایی نیازمند توجه مسئولین استانی است.

به گزارش ایرنا پیمان جهانگیری سه شنبه در شورای آموزش و پرورش در فرمانداری این شهرستان افزود: طی سال های اخیر در زمینه اجرای طرح های متعدد آموزشی در شهرستان و توسعه اماکن آموزشی خدمات بسیار خوبی انجام شد و بیشترین حجم پروژه های آموزشی در سال های اخیر با نوسازی و یا بهسازی مدارس شهرستان به ویژه در مناطق روستایی تحقق یافت.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط کنونی شیوع کرونا و لزوم برخورداری مدارس شهرستان از امکانات مخابراتی و ارتباطات، نیازمند توجه مسئولین مربوطه استانی هستیم ، دانش آموزان اندیمشکی از ظرفیت علمی و فرهنگی مطلوبی برخودار هستند و توسعه امکانات و تجهیزات ، بستر شکوفایی این استعدادها را فراهم می کند.
وی تصریح کرد: در این راستا طرح های متعددی در بخش مرکزی و الوار گرمسیری با همکاری نماینده شهرستان محقق شده و کیفیت اماکن آموزشی شهرستان طی سالهای اخیر متحول شده ولی مدیران اموزش و پرورش هم باید با نیازسنجی و پیگیری امور ، برای رفع دغدغه ها اقدام کنند. 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان هم دراین نشست گفت: در اندیمشک به همت نماینده و فرماندار شهرستان بیشترین حجم پروژه را در حوزه فناوری داشته ایم.
علی صالح نساج با اشاره به نحوه کارکرد سامانه شاد افزود: ابتدا در زمینه سامانه شاد مشکلاتی بود اما با رفع موانع، استفاده از این سامانه الان مشکلات چندانی ندارد و از  روز اول راه اندازی  سامانه شاد ، اتصال برای دانش آموزان و معلمان رایگان بوده است.
وی با بیان لزوم ثبت آمار و اطلاعات مدیران در سامانه مذکور افزود:مدیران اطلاعات خود را ثبت نکرده بودند و این عدم تطبیق امار به این علت بوده که هنوز برخی مدیران مدرسه در سامانه شاد تعریف نشده اند.
وی گفت:هوشمند سازی مدارس از قبل از کرونا برنامه ریزی شده بود و با تلاش ادامه دارد که این پروژه در چند فاز برنامه ریزی شد، در مناطق روستایی که هرکدام از شبکه های تلفن همراه انتن دهد یک مودم و سیمکارت رایگان به کاربران داده می شود .
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان گفت:بیش از ۶ هزار مدرسه در استان برای هوشمندسازی تعیین شده که سه هزار و ۲۰۰ مدرسه روستایی  و ۳هزارتا مدرسه شهری هستند که مدارس شهری را مخابرات برای هماهنگی و انجام امور تماس میگیرند .
وی افزود: از تعداد مدارس روستایی هماطلاعات ۶۵۰ مدرسه، ناقص است که باید برای انجام امور هوشمندسازی، اطلاعات کامل و جامع در اختیار ما قرار گیرد.
مدیرکل مخابرات منطقه خوزستان هم  دراین نشست گفت:در بحث توسعه زیرساخت ها بعد از سیل ، ما موضوع توسعه فیبر نوری را در شهرستان و استان داشتیم که  از مجموع ۳۳۰ کیلومتری که در فاز اول برای پارسال طراحی شده بود بیش از ۱۱۰ کیلومتر آن در شهرستان اندیمشک اجرا شد،و بخش عمده این طرح در  سددز ، چمگلک ، ازادی و سد کرخه انجام شده است.

رحیم فلاح زاده  گفت: همه ارتباطات تلفن ثابت ، اینترنت و پوشش دهی تلفن های همراه در منطقه با تکمیل این فیبر نوری حل می شود که تلاش می کنیم این طرح ظرف مدت ۲۰ روز اینده محقق شود.
وی  با بیان اینکه ۶۸ دکل در شهرستان پوشش همراه اول را تامین می کنند افزود: تاالان ۵۳ مورد به نسل سه و چهار مجهز شدند در مجموع ، این اقدام ها بخش زیادی از دغدغه دانش آموزان و معلمان را پاسخ می دهند.
وی با اشاره به اتصال مدارس به Adsl گفت: در فاز اول در اندیمشک ۱۸۴ مدرسه به ما ابلاغ شد که ۱۵۰ مدرسه به این سیستم اتصال دارند و  ۲۲ مدرسه فاقد تلفن هستند که احتمالا در حاشیه شهر هستند و یا تلفن داشته و تخلیه شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =