۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۴
کد خبرنگار: 2087
کد خبر: 83888208
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: اعتبارات شاهرود امسال بیش از ۹ درصد افزایش یافت

شاهرود-ایرنا- فرماندار شاهرود گفت: امسال اعتبارات این شهرستان با ۹.۱۱ درصد افزایش به ۵۵ میلیارد تومان رسید.

به گزارش ایرنا، نادر فخری عصر سه شنبه در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان شاهرود، ابراز کرد: با وجود محدودیت و مشکلات اعتباری کشور، اعتبارات استانی و شهرستانی افزایش یافت.

وی با اشاره به جدول پیوست بودجه یا اعتبارات ملی با نام، تصریح کرد: از سال های پیش ۱۰ طرح شهرستان و امسال هم ۲ طرح فرودگاه و توسعه بیمارستان امام حسین (ع) در این جدول قرار گرفت و تا زمانی که به پایان برسد تأمین اعتبار آن تضمین می شود.

معاون استاندار سمنان اضافه کرد: امسال ۶۶ میلیارد و ۴۷۳ میلیون تومان اعتبار برای پیوست بودجه درنظر گرفته شد که از این میزان تاکنون ۵۶ میلیون و ۵۰۰ میلیون تومان ابلاغ شده است.

فخری درباره اعتبارات طرح های سفر رییس جمهوری نیز یادآور شد:  ۲ سفر رییس جمهوری به استان دستاوردهای مطلوبی برای شهرستان شاهرود داشت که بیشتر طرح های مصوب این سفر به پایان رسید و برای طرح های باقی مانده نیز امسال ۱۷۷ میلیارد تومان مصوب شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از مصوبات و تأمین اعتبارات مربوط به الزامات بودجه و بخشی نیز به طرح های نیمه تمام دارای بیش از ۸۵ درصد پیشرفت اختصاص می یابد، افزود: امسال باید تعدادی از این طرح های نیمه تمام تکمیل و تا پایان سال به بهره برداری برسد.

فخری همچنین از افزایش اعتبارات شهرداری ها در سال جاری خبر داد و گفت: بخشی از این اعتبارات برای خرید و نصب دوربین های نظارتی و بخشی نیز برای هدایت آب های سطحی در نظر گرفته شد و باید فقط در همان مسیر هزینه شود.

فرماندار شاهرود همچنین اظهار داشت: در توزیع اعتبار به بهترین شکل عدالت رعایت شد و انتظار این است که در تخصیص هم این عدالت رعایت شود.

فخری با بیان اینکه هر مدیر شهرستانی که میانگین تخصیص اعتباری دستگاه وی از میانگین استانی کمتر باشد را مدیر خدمتگزار شهرستان نمی دانیم، تأکید کرد: اگر اعتباری در زمان و مکان مقرر هزینه نشود خیانت و کم کاری رخ داده و قابل پیگیری از سوی دستگاه‌های نظارتی است.

وی افزود: فروش اموال منقول و غیر منقول دستگاه های اجرایی نیز یک تکلیف قانونی است و اگر مدیری اموال مازاد دستگاه محل خدمت خود را معرفی نکند به عنوان متخلف شناخته می شود.

شهرستان شاهرود با ۲۲۰ هزار تن جمعیت و ۵۳هزار کیلومتر مربع مساحت در شرق استان سمنان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =